Płytki ceramiczne do łazienki
fot. pixabay

Najpopularniejsze płytki łazienkowe

Najpopularniejszy ze wszystkich materiałów na płytki łazienkowe.

Kiedy remontujesz łazienkę podstawą w niej są płytki. Zanim zdecydujesz się na zakup wszystkich dodatkowych i niezbędnych sprzętów łazienkowych. Prysznic, wanna, umywalka czy pralka i suszarka, nieważne jakiej jakości by były, nie wpłyną na ogólny efekt całej łazienki, jeżeli kafelki na podłodze i ścianach nie będą spełniały Twoich oczekiwań. Wybór odpowiednich płytek łazienkowych może być wyzwaniem. Istnieje tak wiele różnych wyglądów i materiałów, różnych metod montażu i innych właściwości. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo płytek, jednak najbardziej popularnym i obecnym w każdej polskiej łazience, rodzajem są płytki ceramiczne. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem i nie możesz podjąć decyzji na jaki materiał się zdecydować ceramika jest najbezpieczniejszym i za razem dającym największe możliwości, materiałem.

Płytki ceramiczne z jasna fugą
fot. pixabay

Chcesz coś, co wygląda dobrze, ale także coś, co jest przeznaczone do użytku w łazience i będzie łatwe do utrzymania, biorąc pod uwagę Twój czas i umiejętności.

Płytki ceramiczne

Płytka ceramiczna jest jednym z najstarszych rodzajów płytek mozaikowych, które można znaleźć. Starożytni Grecy i Rzymianie używali szkła do upiększania swoich domów. Pomimo swojego wieku, kafelki ceramiczne nigdy nie wyszły z mody. W XXI wieku płytki ceramiczne to nadal niedrogie, stylowe i praktyczne rozwiązanie dla ścian w łazience, blatów i nawet kafelków prysznicowych/kąpielowych.

Cechy charakterystyczne szklanych płytek

  • Styl: Kafelki ceramiczne są dostępne w niemal nieskończonej gamie kształtów i kolorów. Przezroczyste, półprzezroczyste lub nieprzezroczyste, błyszczące lub matowe, we wszystkich odcieniach tęczy: niezależnie od tego, jaki jest Twój wymarzony styl, prawdopodobnie istnieje on w postaci płytek ceramicznych.
  • Przyjazne dla łazienki: Płytki ceramiczne są odporne na wilgoć, zaplamienia, grzyby i pleśń.
  • Trwałe: Płytki ceramiczne ze szkła są znane ze swojej trwałości. Chociaż są podatne na zarysowania, są ogólnie odporne na stłuczenia i ślady użytkowania.
  • Łatwe w utrzymaniu: Ze względu na swoją trwałość, nie ma problemów z czyszczeniem i konserwacją powierzchni wykonanych z tego materiału. Wystarczy zwykły łagodny środek do czyszczenia powierzchni.
  • Przystępne cenowo: Ponieważ jest to materiał łatwy w produkcji, stanowi piękny i jednocześnie niedrogi materiał.

Zaplanuj swój zakup płytek ceramicznych.

Jeśli nie masz żadnego konkretnego pomysłu na swój styl, musisz najpierw zacząć od wyboru rodzaju płytek, które chcesz mieć na swoich ścianach. Czy chcesz coś jasnego i minimalistycznego lub coś dramatycznego i ciemnego?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to obliczyć powierzchnię, którą planujesz pokryć płytkami ceramicznymi. Pozwoli to określić koszt całego projektu. Gdy masz już pomiar powierzchni, możesz zacząć szukać płytek, które pasują do Twojego budżetu.

Większość płytek ceramicznych jest sprzedawana w postaci kwadratów i jest sprzedawana na metry kwadratowe. Proste płytki ceramiczne mogą być sprzedawane już od 10 złotych za metr kwadratowy, podczas gdy designerskie serie mogą kosztować nawet do 100 złotych za metr kwadratowy. Coś w tym przedziale z pewnością zmieści się w Twoim budżecie.

Montaż płytek ceramicznych

Montaż płytek
fot. pixabay

W Internecie można znaleźć wiele artykułów, jak zainstalować płytki ceramiczne samodzielnie. Jeśli nie masz pewności, czy posiadasz odpowiednie umiejętności, poproś znajomego o pomoc lub skorzystaj z usług profesjonalisty.

Czyszczenie szklanych płytek

Płytki ceramiczne są łatwe do czyszczenia. Nie potrzebujesz żadnych nadzwyczajnych środków; wystarczy mieszanka mydła i wody lub, lepiej, wody i octu w butelce z rozpylaczem. Spryskaj, potrzyj delikatnie miękką szczotką do plam i fug (zawsze delikatnie, aby uniknąć zadrapań) i wytrzyj. Zaletą glazury jest to, że nie jest porowata, więc nie wchłania płynów i plam. Wszystko, co musisz zrobić, to tylko wytrzeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here