Zakup odpowiedniego tuszu do rzęs to podstawa Twojego spojrzenia.
fot. pixabay
Efekt jaki da tusz do rzęs zależy od rodzaju i kształtu szczoteczki.
fot. pixabay

Posiadanie charakterystycznego tuszu do rzęs jest tak samo ważne, jak posiadanie
dobrych perfum lub dżinsów. Ma on takie samo znaczenie jak paleta cieni. Znalezienie odpowiedniego dla siebie może być trudne, ale kiedy odnajdziesz swój wymarzony kosmetyk, już nigdy nie będziesz musiała szukać. Nasz zakupowy przewodnik przedstawia różne formuły i szczoteczki, pomoże Ci odkryć najlepszy tusz do rzęs dla Twoich oczu.

Rodzaje formuł tuszy do rzęs 

Nasza gama tuszów do rzęs obejmuje wiele różnych formuł, a każda z nich została stworzona, aby nadać rzęsom inny wygląd – niezależnie od tego, czy zależy Ci na objętości, długości czy kształcie.

1. Wydłużające tusze do rzęs

Najlepszy tusz do przedłużania rzęs uniesie je u nasady, aby nawet najmniejsze rzęsy wydawały się dłuższe. Te formuły przylegają bezpośrednio do nasady, dzięki czemu wyróżniają się, więc są idealne, jeśli masz szczególnie krótkie lub uparte rzęsy.

2. Podkręcające tusze do rzęs

Maskara podkręcając-wydłużająca rzęsy nada Twojemu spojrzeniu zupełnie inny wymiar.
fot. pixabay

Podkręcający tusz do rzęs pomoże Ci uzyskać intensywność już po kilku warstwach. Odpowiednie dla osób z prostymi lub słabo zdefiniowanymi rzęsami, zawierają filmujące polimery, które kurczą się po nałożeniu, tworząc wyraźny kształt. Szczoteczka jest zwykle lekko zakrzywiona, aby naśladować pożądany kontur rzęs.

3. Wodoodporne tusze do rzęs

Wodoodporny tusz do rzęs zawiera olej mineralny i wosk, aby uzyskać formułę, która pozostanie na miejscu niezależnie od okoliczności. Specjalnie zaprojektowane, aby wytrzymać nieprzewidywalną pogodę, łzawienie i pot
Znajdź swój idealny
w naszym zróżnicowanym asortymencie.

4. Nadające objętości tusze do rzęs

Tusz do rzęs zwiększający objętość ma gęste włosie, dzięki czemu formuła dociera do nasady, aby pokryć i rozdzielić wszystkie rzęsy. Specjalnie dobrane składniki są idealne, jeśli masz cienkie lub wiotkie rzęsy, ponieważ zawierają silikonowe polimery i specjalne woski, które unoszą i dodają objętości.

5. Podkreślające tusze do rzęs

Najlepszy tusz do rzęs krótkich i prostych, formuły definiujące rzęsy oferują wszystkie korzyści za jednym razem: objętość, długość i kolor. Mają grubszą i cięższą konsystencję z polimerami tworzącymi powłokę dla uzyskania większej grubości i mocniejszymi pigmentami dla efektu wydłużenia.

6. Hipoalergiczne tusze do rzęs

Najlepsze tusze do rzęs dla wrażliwych oczu są hipoalergiczne i mają formułę eliminującą podrażnienia oczu. Zwróć uwagę na takie z odżywczymi składnikami, takimi jak aloes i witamina E, aby zapewnić delikatnym rzęsom dodatkową ochronę.

Zdrowie rzęs

Aby zachować zdrowe rzęsy, należy regularnie myć okolice oczu rano i wieczorem. Oczyść obszar delikatnymi okrężnymi ruchami za pomocą płatka do demakijażu.

Zawsze najlepiej unikać tuszu do rzęs, który zawiera alkohol etanol, ponieważ z czasem może powodować łamliwość i łamanie rzęs. Zamiast tego szukaj preparatów wolnych od parabenów oraz bogatych w składniki nawilżające, takie jak witamina E.

Jak usuwać maskarę?

Usuń makijaż oczu, zanim oczyścisz twarz, ponieważ trudniej jest się ruszyć niż brud lub podkład. Oto jak:

  1. Użyj delikatnego bezalkoholowego płynu do demakijażu, aby rozbić pigment. Aby uzyskać naturalną alternatywę, użyj oleju kokosowego. Wmasuj w powieki wacikami.

  2. Spłucz twarz ciepłą wodą.

  3. Usuń wszelkie pozostałości z okolic oczu za pomocą wacików.

 

Wskazówki 

Zbuduj efekt

Żeby w pełni wykorzystać swoje rzęsy, rozważ użycie więcej niż jednego rodzaju tuszu do rzęs, aby uzyskać spersonalizowany wygląd rzęs, który jest idealny do Twoich potrzeb. W przypadku krótkich rzęs zacznij od wydłużającego tuszu, a następnie użyj formuły podkręcającej, aby unieść i zwiększyć objętość.  Do wzmocnienie efektu użyj eyelinera.

Podkręć rzęsy zalotką

Używanie zalotki doda Twoim rzęsom dodatkowego kształtu i definicji. Sprawdź zalotkę, zanim zaczniesz, aby upewnić się, że podkładka jest na miejscu, a gumka jest wyrównana. Delikatnie rozluźnij rzęsy, zbliżając się jak najbliżej powieki, a następnie ściśnij i przytrzymaj. Po prostu przytrzymaj przez co najmniej 15 sekund, a następnie delikatnie otwórz, ostrożnie wyjmując.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here