Podświetlana klawiatura wyspowa
fot. pixabay

Najlepsza klawiatura do Twojego komputera

Wielu z nas spędza codziennie sporo czasu przy swoich komputerach, bezustannie wciskając klawisze. W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo prac związanych z pisaniem – prace domowe, projekty szkolne, dokumenty, sprawozdania i wiele innych. W dużej mierze polegamy na naszych komputerach i oczywiście na klawiaturze.

Klawiatury są używane głównie do pisania, ale tak naprawdę mogą zrobić o wiele więcej. Dzięki kilku dodatkowym funkcjom, to, co możesz zrobić swoja klawiaturą może znacząco podnieść komfort Twojej pracy. Stwórz swoje niepowtarzalne i spersonalizowane stanowisko komputerowe. Kup najlepszą klawiaturę, myszkę, monitor i pozostałe akcesoria.

Poniżej wymieniliśmy kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, aby kupić idealną klawiaturę komputerową, która spełnia wszystkie Twoje potrzeby.

Biała klawiatura z płaskimi klawiszami
fot. pixabay

1. Rodzaj pracy

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje klawiatur komputerowych, z których każda została zaprojektowana z myślą o określonych funkcjach, dostosowanych do specjalnych celów. Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest rodzaj pracy, jaką będziesz wykonywać na klawiaturze.

Istnieją klawiatury zaprojektowane specjalnie do gier. Wybierz jedną z nich, jeśli jesteś poważnym graczem. Do najlepszych klawiatur do gier należą te, które zawierają specjalne klawisze do gier, aby pomóc grając w gry komputerowe. Jeśli potrzebujesz komputera do pracy wymagającej długiego pisania, wybierz ergonomiczną klawiaturę, która zapewnia wspaniałe i wygodne wrażenia podczas pisania. Jeśli musisz pracować z liczbami, lepiej upewnij się, że masz klawiaturę z klawiaturą numeryczną. Twoja praca w dużej mierze dyktuje, jaką klawiaturę wybrać, aby niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy na niewłaściwy typ klawiatury, której nie potrzebujesz.

2. Klawisze (przełączniki)

Kupując klawiaturę komputera, pamiętaj o sprawdzeniu naciśnięć klawiszy. Nie chcesz skończyć z klawiaturą, która przypomina maszynę do pisania. Sprawdź i przetestuj, jak działają klawisze. Istnieją klawiatury, które mają delikatny, miękki i przypominający piórko dotyk, a są inne, które wymagają dodatkowego nacisku podczas pisania. Mechanizm, który sprawia, że ​​klawisze reagują na dotyk, to „przełącznik”. Gumowe przełączniki kopułkowe, przełączniki nożycowe i przełączniki mechaniczne to podstawowe typy przełączników używanych przez większość producentów. Przełączniki mają wpływ na czułość, poziom hałasu i komfort. Dowiedz się o nich i wybierz właściwą.

3. Podłączenie do komputera

Większość klawiatur łączy się obecnie z komputerem przez porty USB. Stare porty PS / 2 są przestarzałe. Klawiatury bezprzewodowe łączą się z systemem przez Bluetooth i są nieco trudne w konfiguracji, w przeciwieństwie do klawiatury przewodowej USB typu „plug and play”. Większość klawiatur wymaga zainstalowania na komputerze sterowników do korzystania z klawiszy funkcyjnych. Upewnij się, że klawiatura jest kompatybilna z Twoim systemem, zanim ją kupisz.

Przewodowa klawiatura do komputera z płaskimi klawiszami
fot. pixabay

4. Ułożenie klawiszy

Projekt klawiatury ma duży wpływ na wrażenia z korzystania z komputera. W oparciu o konstrukcję klawiatury można podzielić na standardowe, do gier i te ergonomiczne. Klawiatury standardowe to najpopularniejsze typy. Obecnie standardowe klawiatury są wyposażone w klawisze multimedialne oprócz standardowego zestawu 104 klawiszy. Klawiatury do gier zawierają klawisze multimedialne, a także inne klawisze specjalne do gier. Ergonomiczne klawiatury są zaprojektowane tak, aby naturalnie układać dłonie i zmniejszać obciążenie, oferując odpowiednie podpórki pod nadgarstki, aby zmaksymalizować komfort. Z pewnością są drogie, jednak warte swojej ceny.

Wybierz ergonomiczną klawiaturę, jeśli cierpisz na zespół cieśni nadgarstka. Ci, którzy używają komputera w ciemności, mogą preferować klawiaturę z podświetleniem. Możesz ja skonfigurować ze słuchawkami i głośnikami, aby diody pulsowały w rytm muzyki. Ci, którzy koncentrują się na przenośności, mogą chcieć uzyskać elastyczną, składaną klawiaturę, która nie zajmuje dużo miejsca w torbach. Dla osób podatnych na wypadki na rynku dostępne są klawiatury odporne na działanie cieczy. Wielu producentów włożyło wiele sprytnych pomysłów do swoich projektów klawiatury. Wybierz ten, który spełni Twoje wymagania.

6. Dodatkowe klawisze funkcyjne

Aby przyspieszyć wykonywanie zadań, wiele klawiatur ma obecnie dodatkowe klawisze funkcyjne do uruchamiania aplikacji, kontrolowania głośności, sterowania odtwarzaczem muzycznym itp. Zawierają one również klawisze zarządzania energią, specjalne układy znaków i konfigurowalne klawisze skrótów, które są czasami bardzo przydatne. Niektóre klawiatury są wyposażone w touchpad lub mini joystick, który zastępuje mysz.

7. Cena

W zależności od funkcji, które zawierają, klawiatury są dostępne w różnych cenach. Oczywiście im więcej ma funkcji, tym jest droższy. Poszukaj klawiatury, która spełnia Twoje wymagania i budżet. Bądź mądry i nie wydawaj na rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here