Najlepsze lodówki dla Ciebie i twojej kuchni
fot. pixabay

Jakie typu lodówek są dostępne na rynku?

Zakup lodówki to poważna sprawa, niemal tak samo ważna jak zakup piekarnika. Jeśli podejmiesz złą decyzję, będziesz musiał z nią żyć przez kilka lat, a może nawet dekadę lub dłużej. Nie należy jednak panikować. Chociaż nie jest to codzienny zakup urządzenia o dużych gabarytach, trochę wcześniejsze zaplanowanie zakupów może okazać się bardzo pomocne. Pierwszym krokiem, który należy wykonać przy wyborze lodówki jest ustalenie, jaki rozmiar będzie pasował do Twojej kuchni, a następnie zdecydować się na model jej drzwiczek. Obecnie większość ludzi wybiera lodówki z zamrażalnikiem. Możesz wybrać model side-by-side, jeśli chcesz mieć większą zamrażarkę, klasyczną chłodziarkę górną, jeśli masz ograniczony budżet, lub lodówkę zagłębioną w szafkach, aby zaoszczędzić cenne miejsce i wprowadzić do kuchni więcej przestrzeni.

Niestandardowa lodówka w stylu vintage
fot. pixabay

Dodatki, takie jak wytwornice lodu, dozowniki wody i automatyczne dzbanki na wodę, których będziesz używać każdego dnia, mogą zrobić wielką różnicę. To, co dla kogoś innego jest obowiązkową funkcją, dla Ciebie może być stratą pieniędzy, więc świadomość tego, za co płacisz, ma ogromne znaczenie.

Na to uważaj – zakup lodówki w niewłaściwym stylu

Lodówki to duże urządzenia, ale nie są one całkowicie pozbawione cech charakterystycznych. Są dostępne w wielu kształtach, rozmiarach i wzorach. Każdy styl ma swoje specyficzne mocne i słabe strony. Niektóre typy lodówek kosztują mniej, ale nie oferują wielu wymyślnych funkcji. Inne mają tendencję do posiadania wszystkich najnowszych funkcji i elementów oraz ogromną cenę i ogromny rozmiar. Kupno urządzenia w złym stylu może oznaczać kiepskie perspektywy. Możesz utknąć z dużym rachunkiem, bez żadnych bajerów, lub z urządzeniem, które nie będzie pasowało do twojego wnętrza. Dopasuj lodówkę do blatów w kuchni, kafelek i koloru ścian oraz ich wykończenia.

Zamrażarki górne

Klasyczne lodówki, modele z górnym zamrażalnikiem są znane od dekad. Mają one główną część chłodzącą na świeżą żywność i mniejszą komorę zamrażarki nad nią. Jeśli potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania mrożonych produktów, ten styl lodówki nie będzie idealnym rozwiązaniem. Są one również dość podstawowymi urządzeniami i brakuje im dodatków, takich jak wewnętrzne dozowniki wody i automatyczne kostkarki do lodu. Plusem jest to, że są one zwykle bardziej przystępne cenowo i bardziej kompaktowe niż inne modele lodówek.

Kup: Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, nie potrzebujesz wymyślnych dodatków i masz małą kuchnię.

Nie kupuj: Jeśli chcesz mieć zaawansowany technicznie model, dużo miejsca do przechowywania i luksusowe funkcje.

Zamrażarka dolna

Przeciętnie te lodówki przychodzą w nieznacznie większych rozmiarach niż górne zamrażarki. Mają odwrotny układ także z ich większą zamrażającą częścią na dole. Chłodząca część dla świeżych produktów spożywczych znajduje się wyżej.

Kupuje: Jeśli potrzebujesz więcej miejsca dla zamrożonej żywności w porównaniu do górnych zamrażarek i łatwiejszego dostępu do świeżej żywności.

Nie kupuj: Jeśli nie jesteś w stanie znieść pochylania się w dół, by sięgnąć po mrożoną żywność.

Lodówka typu side-by-side

Lodówka dwudrzwiowa
fot. pixabay

W tym modelu lodówki chodzi przede wszystkim o kompromis. Modele typu Side-by-side zapewniają równowagę pomiędzy oszczędnością miejsca a dodatkowymi funkcjami. Są one dzielone pośrodku z dwoma drzwiczkami, jednymi dla zamrażarki po lewej stronie i drugimi dla lodówki po prawej. Ich drzwi są również stosunkowo wąskie, ponieważ nie otwierają się tak szeroko. Lodówki Side-by-side mają duże przestrzenie do przechowywania w zamrażarce i lodówce. Niektóre modele są również wyposażone w fantazyjne dodatki, takie jak wewnętrzne kostkarki do lodu, dozowniki wody i przyciski dotykowe.

Kup: Jeśli zależy Ci na dużej ilości miejsca do przechowywania i garści nowoczesnych funkcji.

Nie kupuj: Jeżeli chcesz mieć dodatkowe przegródki, aby mieć szybki lub przyjazny dzieciom dostęp do napojów i przekąsek.

Czasami w lodówce brakuje wydzielonych przegródek na mięso, wędliny, nabiał lub sery. Jeżeli chcesz mieć kostkarkę do lodu, dystrybutor wody lub automatycznie napełniany dzbanek na wodę, upewnij się, że w pobliżu znajduje się instalacja wodna. Te informacje warto posiadać, przed dokonaniem zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here