Bezprzewodowy mikrofon na biurko
fot. pixabay

Dla niezbyt wymagających użytkowników: wbudowany mikrofon lub kamera internetowa

Jeśli twoje potrzeby są małe i nie masz szczególnych potrzeb dotyczących mikrofonu – poza tym, że wiesz, że będziesz go potrzebować od czasu do czasu – możesz prawdopodobnie zaoszczędzić trochę pieniędzy. Wybierz mikrofon wbudowany w laptopa (jeśli go masz), lub zaopatrzyć się w solidną kamerę internetową z wbudowanym mikrofonem. W obu przypadkach, mikrofon będzie wystarczający dla Twoich potrzeb.

Będziesz musiał zwrócić większą uwagę na takie rzeczy, jak hałas otoczenia i dźwięki w pokoju podczas czatu lub podczas rozmowy wideo. Twój dźwięk nie będzie na najwyższym poziomie. Jeśli zaczniesz robić bardziej wymagające rzeczy, takie jak nagrywanie podcastów lub granie w gry wieloosobowe. Jest to najtańsza opcja, która zapewni ci to, czego potrzebujesz. Korzystanie z wbudowanego mikrofonu lub mikrofonu biurkowego oznacza, że nie masz możliwości trzymania mikrofonu blisko twarzy podczas mówienia. Jednak w rzeczywistości i tak nie będziesz znajdować się zbyt daleko od niego. Niemniej jednak, jeśli Twoje potrzeby są większe, należy przejść do kolejnej kategorii.
Dla graczy lub osób często rozmawiających na wideo: zestaw słuchawkowy lub dedykowany mikrofon

Dla użytkowników ceniących wygodę i minimalizm: mikrofon wbudowany w słuchawki

Słuchawki w zestawie z mikrofonem
fot. pixabay

Jeśli Twoje potrzeby audio są większe, nadszedł czas, aby przejść od tego, co zwykle mamy, do tego, co jest wbudowane w komputer. Przykładowo, jeśli grasz w gry wieloosobowe z czatem głosowym, pracujesz w domu i uczestniczysz w rozmowach wideo lub regularnie używasz Skype’a. Dedykowany mikrofon lub zestaw słuchawkowy z dołączonym mikrofonem jest dobrą inwestycją. Zaletą zestawu słuchawkowego jest to, że masz mikrofon blisko ust. Zazwyczaj masz wyciszenie i regulację głośności bezpośrednio na zestawie słuchawkowym. Ponadto większość mikrofonów w zestawach słuchawkowych jest ukierunkowana. Oznacza to, że lepiej radzą sobie z eliminowaniem hałasu wokół Ciebie, który może rozpraszać każdego, z kim prowadzisz rozmowę. Dodatkowo mikrofon dołączony do słuchawek zamiast osobnego urządzenia na biurku to mniejszy bałagan.

Dla użytkowników ceniących swoje obecne słuchawki: mikrofon wolnostojący na biurku

Jeśli masz już ulubioną parę słuchawek, które naprawdę lubisz jest na to rozwiązanie. Mikrofon biurkowy, który możesz używać razem z nimi, może okazać się strzałem w dziesiątkę. W ten sposób nie będziesz musiał rezygnować z jakości dźwięku w swoich ulubionych słuchawkach na rzecz zestawu słuchawkowego. Taki mikrofon może pogorszyć jakość dźwięku w zamian za czystość głosu. Możesz zamienić je w zestaw słuchawkowy z przystawką mikrofonową. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie jest dla Ciebie, możesz wybrać mikrofon biurkowy.

Akustyczny mikrofon biurkowy
fot. pixabay

Jednak pamiętaj, że te tanie mikrofony biurkowe z supermarketu zazwyczaj nie dadzą Ci dobrej jakości głosu. W zależności od tego, gdzie go umieścisz i jaki to typ mikrofonu, zabrzmisz z oddali, będziesz wyciszony, lub co gorsza będziesz zbierał dużo dodatkowych szumów i dźwięków tła. Mikrofony biurkowe są zazwyczaj tańsze, więc zrób to, co jest dla Ciebie najlepsze – jeśli zazwyczaj grasz lub prowadzisz rozmowy wideo w spokojnych pomieszczeniach, być może nie będzie to dla Ciebie problemem.

Dla twórcy wideo, muzyka lub podcasterów: Dedykowany mikrofon

Jeśli Twoje potrzeby obejmują nagrywanie swojego głosu, musisz zaopatrzyć się w mikrofon przeznaczony do tego typu zastosowań. Zestawy słuchawkowe są na ogół wystarczające, jeśli chodzi tylko o dźwięk na żywo, ale gdy trzeba go nagrać i potencjalnie mieszać go z innymi, wyższej jakości dźwiękami, będziesz potrzebował mikrofonu, który będzie do tego pasował.

Niezależnie od tego, do której grupy należysz, musisz mieć nadzieję, że otrzymaliście kilka wskazówek. Rozpocznij poszukiwania idealnego mikrofonu dla siebie. Pamiętaj, nie każdy musi wydać kilkaset złotych na mikrofon przeznaczony dla podcasterów i muzyków. Niektórzy ludzie powinni zdecydowanie przeskoczyć z analogowego mikrofonu kosztującego zaledwie kilka złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here