Profesjonalna pielęgnacja, jak z salonu fryzjerskiego
fot. pixabay

Wybierz najlepiej dopasowaną odżywkę

Włosy suche, zniszczone, matowe lub łamliwe

Dozownik do odżywki do włosów
fot. pixabay

Jeśli masz suche, zniszczone lub łamliwe włosy, wybór odpowiedniej odżywki może sprawić, że dzień dobrej fryzury będzie zdarzał się o wiele częściej niż dotychczas. Ważne jest, aby wybrać odżywkę, która pomoże zapobiec przyszłym uszkodzeniom. Jest ona tak samo istotna jak zakup odpowiedniego szamponu.

Unikaj odżywek „wzmacniających”, „usztywniających” i „zwiększających objętość”.

W przypadku włosów, które są tylko trochę suche, szukaj odżywek o właściwościach nawilżających, nawadniających, wygładzających, równoważących lub pomagających zachować loki. Produkty te doskonale równoważą poziom nawilżenia, nie obciążając przy tym zbytnio włosów.

Jeżeli Twoje włosy są szczególnie zniszczone, rozważ zastosowanie odżywki o silniejszym działaniu. Poszukaj produktów, które oferują naprawę, kontrolę puszenia się włosów, są dobre dla włosów rozjaśnianych i chronią przed uszkodzeniami termicznymi.

Odżywki głęboko odżywiające to świetna inwestycja dla włosów suchych i zniszczonych. Stosując je od 1 do 4 razy w miesiącu, możesz kontrolować uszkodzenia włosów i zapobiegać im w przyszłości.

Co tak naprawdę oznaczają rodzaje odżywek:

Odzywki i szampony o różnych właściowściach
fot. pixabay
  1. Nawilżająca: świetnie nadaje się do nawilżania, nabłyszczania i wygładzania włosów. Dobra dla włosów grubych, kręconych lub z tendencją do wypadania.
  2. Dodająca objętości: doskonały wybór, gdy Twoje włosy są cienkie lub wiotkie. Jeśli Twoje włosy lub styl potrzebują pobudzenia i uniesienia, odżywka dodająca objętości nie obciąży ich.
  3. Wzmacniająca: dobra dla włosów zniszczonych, poddanych nadmiernym obciążeniom termicznym, farbowanych, słabych lub łamliwych.
  4. Równoważące: odżywki równoważące są zazwyczaj miłą opcją pośrodku drogi. Nie są zbyt nawilżające, ale także nie wysuszają włosów.
  5. Wygładzające: dodatkowe substancje nawilżające i wygładzające pomagają uszczelnić łuskę włosa i zapewniają gładki początek prostej fryzurze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here