Zmywarka do Twojej kuchni
fot. pixabay

Jedną z pierwszych decyzji, jaką musisz podjąć, jest to, jaki model zmywarki jest dla Ciebie najlepszy – wolnostojący, zintegrowany czy półzintegrowany. Zakup odpowiedniej zmywarki może być wybawieniem. Zapoznaj się z podstawowymi modelami i zdecyduj, który najlepiej sprawdzi się do twojego użytku.

Zmywarki wolnostojące

Są najbardziej powszechne, więc na pewno znajdzie się jakaś idealna dla Ciebie. W sklepach możesz dostać całe mnóstwo modeli o różnych wykończalniach i kolorach. Dzięki temu z łatwością możesz dopasować zmywarkę do pozostałych sprzętów w swojej kuchni. Wybierz kolorystykę zmywarki odpowiadającą Twojej lodówce i Twojemu piekarnikowi. Dodatkowo zmywarki wolnostojące pasują do każdej kuchni, w której się zmieszczą, a ich przednie drzwiczki są zaprojektowane tak, aby pozostały w pełni widoczne.

Zintegrowana zmywarka idealna do szkła
fot. pixabay

Plusy

Najpopularniejszy typ zmywarki, więc łatwiej znaleźć taką, która będzie pasować do Twojego budżetu. W przeciwieństwie do modeli zintegrowanych, nie są one wbudowane w szafki kuchenne, więc możesz spokojnie przenieść zmywarkę wraz z przeprowadzką, czy przy okazji remontu. Zmywarki wolnostojące są łatwiejsze do wyciągnięcia i demontażu w celu przeprowadzenia konserwacji. Regularne czyszczenie filtra i środka urządzenia jest niezbędne do tego, aby zmywarka posłużyła przez wiele lat.

Wady

Nie komponują się z kuchniami w taki sposób, jak modele zintegrowane, choć możesz znaleźć zmywarkę w kolorze, który pasuje do wystroju. Te najtańsze modele dostępne w sklepach, najczęściej są niskiej jakości i bardzo często psują się i wymagają naprawy przez profesjonalistów.

Zintegrowane zmywarki do naczyń

Zostały zaprojektowane tak, aby można je było wbudować w kuchnie. Cały przedni panel zmywarki jest ukryty za drzwiami szafki kuchennej. Z tego powodu nie widać na pierwszy rzut oka, ile czasu pozostało do końca programu. Jednak niektóre modele z wyższej półki radzą sobie z tym problemem, wyświetlając na podłodze przed zmywarką kontrolkę lub nawet pozostały czas.

Plusy

Całkowicie wtapiają się w kuchnię, schowane za drzwiami szafki. Zapewniają estetyczny wygląd całej Twojej kuchni. Ich wyższa cena wiąże się z lepszą jakością. Dzięki zintegrowanym drzwiom szafki w razie potrzeby (np. remontu kuchni) możesz kupić odpowiednią farbę i przemalować je tak aby pasowała do nowego wnętrza.

Wady

Często droższe niż modele wolnostojące. W modelach całkowicie zintegrowanych elementy sterujące i wyświetlacz nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Aby sprawdzić elementy sterujące, musisz otworzyć drzwiczki, co może być uciążliwe zwłaszcza w przypadku usterki. Dodatkowo może być to uciążliwe w codziennym użytkowaniu. Nie można łatwo sprawdzić, ile czasu pozostało do końca bieżącego programu. Jednak niektóre nowoczesne zmywarki obchodzą ten problem, wyświetlając na podłodze informację o pozostałym czasie. Jednak za tego typu udogodnienie należy odpowiednio dopłacić.

Zmywarka ze zintegrowanym wyświetlaczem
fot. pixabay

Półzintegrowane

Chociaż rzadko kiedy je zobaczysz, częściowo zintegrowane zmywarki oferują Ci najlepsze z obu rozwiązań. Są one zintegrowane z szafkami kuchennymi, jednak posiadają widoczny panel sterowania na górze. W rezultacie otrzymujesz wszystkie funkcje modelu wolnostojącego, ale z zachowaniem atrakcyjnego wyglądu zmywarki zintegrowanej.

Zalety

Wkomponowują się w Twoją kuchnię, najczęściej ukryte za drzwiami szafki – to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia wyglądała elegancko. W przypadku większości z nich można na pierwszy rzut oka sprawdzić, ile czasu pozostało do końca bieżącego programu. W przypadku remontu można je przemalować, a górna część może znakomicie zostać skomponowana z blatem kuchennym.

Wady

Często droższe niż modele wolnostojące i zintegrowane. Nie są powszechne, więc ciężko będzie Ci wybrać markę i próg cenowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here