Słuchawki całkowicie nauszne, bezprzewodwe
fot. pixabay

Zakup odpowiednich słuchawek jest niezwykle istotny dla każdego kto korzysta z telefonu, komputera czy laptopa. Czyli ogólnie rzecz biorąc dla każdego. Rozwój technologii pędzi niesamowicie szybko i z miesiąca na miesiąc na technologicznym rynku pojawia się coraz więcej nowych urządzeń i rozwiązań. Kiedy podejmujemy decyzje o zakupie słuchawek musimy rozważyć wiele elementów, a najbardziej kluczowym i najbardziej oczywistym dla kogoś kto nie siedzi w temacie, jest wybór miedzy modelami przewodowymi, a bezprzewodowymi. Na rynku jest dostępnych wiele marek produkujących sprzęt komputerowy, myszki, klawiatury, głośniki i właśnie słuchawki. Jednakże możesz spotkać marki, które specjalizują się jedynie w sprzedaży słuchawek.

Wyprofilowane słuchawki douszne
fot. pixabay

Słuchawki przewodowe kontra słuchawki bezprzewodowe 

W ciągu ostatnich kilku lat, bezprzewodowe słuchawki gwałtownie zyskały na popularności i zdominowały rynek. Ponadto, odkąd Apple wypuściło AirPods w 2016 roku, całkowicie bezprzewodowe słuchawki stały się szałem. Większość marek audio zdecydowała się głębiej wniknąć w ten niezwykle atrakcyjny obszar rynku. Oto kategorie słuchawek przewodowych i bezprzewodowych, oraz ich ogólna charakterystyka. Z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję na zakup jakiego modelu powinieneś się zdecydować, aby w pełni odpowiadał twoim preferencjom.

Słuchawki przewodowe

Słuchawki douszne, częściowo lub całkowicie nauszne mają przewodowe warianty, które są zwykle uznawane za bardziej niezawodny wybór w świecie audio. Audiofile zazwyczaj doceniają jakość dźwięku w słuchawkach przewodowych, ponieważ otrzymują one sygnał analogowy, który może obsługiwać więcej danych niż Bluetooth. Jednak technologia Bluetooth w audio szybko dogania konkurencję. Jednak słuchawki przewodowe nie mają opóźnień i nie wymagają ciągłego uzupełniania baterii, jak w przypadku słuchawek bezprzewodowych. Wiele z nich pojawia się również w wariantach USB-C i lightning, aby rozwiązać problem braku gniazda 3,5 mm w smartfonach. Jednakże, sam kabel może być czasem problematyczny, ponieważ niektóre z nich plączą się i/lub łatwo się łamią.

Douszne słuchawki z gabką
fot. pixabay

Tego typu modele najczęściej są wybierane przez graczy komputerowych, ponieważ zapewniają one najlepszej jakości dźwięk, izolują odgłosy z zewnątrz co pozwala w pełni skupić się na grze. Słuchawki przewodowe możemy kupić razem z mikrofonem. Tutaj tez pojawiają się różne warianty. Na rynku dostępnych jest wiele modeli mikrofonów, od tych wbudowanych właśnie w słuchawki oraz takich wolnostojących.

Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki i słuchawki nauszne powoli, ale nieuchronnie stają się ulubionym urządzeniem do słuchania dla użytkowników. Nastąpiło to w wyniku wyeliminowania gniazda audio 3,5 mm w smartfonach. Dzięki temu wyeliminowane zostały również kable, z wyjątkiem pałąka lub kabla łączącego dwie wkładki douszne lub słuchawki, co pozwala na większą mobilność. Słuchawki bezprzewodowe są również wyposażone w nowe i ulepszone kodeki Bluetooth, które poprawiają jakość odsłuchu i/lub rozwiązują problemy z opóźnieniami. Słuchawki bezprzewodowe są jednak zazwyczaj droższe od przewodowych. Innym problemem jest konieczność ciągłego ich ładowania, co może być uciążliwe. Czas działania słuchawek zależy od producenta i wiadomo, że im droższe i im lepszej jakości słuchawki tym dłużej będą działać.

Słuchawki całkowicie bezprzewodowe

Nowe dziecko w branży, słuchawki całkowicie bezprzewodowe, to obecnie niezwykle popularny sektor produktów audio. Są to słuchawki douszne, które przechowywane są w etui, które pełni również funkcję ładowarki do nich. Są one niezwykle przenośne, świetnie nadają się do aktywnego trybu życia i są całkowicie wolne od przewodów i plątaniny kabli. Większość z nich ma nawet imponującą żywotność baterii, średnio około 5-8 godzin na samych słuchawkach i dodatkowo 2-3 ładowania z etui. Jednakże, są one wyjątkowo łatwe do zgubienia ze względu na ich niewielki rozmiar. Pomimo tej wady stają się one z dnia na dzień coraz bardziej popularne. Na rynku można dostać bardzo dużo zdecydowanie tańszych odpowiedników, całkiem dobrej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here