OBÓZ NARCIARSKI

Obóz narciarski to nic innego jak świetna zimowa zabawa. Każdy, kto chodź raz był na takim wyjeździe, wie o czym mowa. Zjazdy z wielkiej góry dają mnóstwo radości oraz adrenaliny. W obozie narciarskim uczestniczą dzieci, młodzież a nawet i całe rodziny. Niektóre biura podróży zajmują się organizacją rodzinnego obozu narciarskiego. W ten sposób na stoku zimową porą można się doskonale bawić całą rodziną. Generalnie wyjazd na obóz narciarski w dzisiejszych czasach nie jest już niczym obcym. Sporo rodziców podczas zimowej przerwy szkolnej wysyła swoje dziecko na obóz narciarski. Dla rodziców, którzy mieszkają blisko gór, wyjazd dziecka na obóz narciarski nie jest problemem. Łatwo mogą dostarczyć swoją pociechę i w razie jakichkolwiek problemów, szybko mogą ją odebrać. Rodzice mieszkający nad morzem mają często dużo obaw, ale coraz częściej również decydują się na zapisanie swoich pociech na obóz narciarski. Świetną alternatywę dla takich rodziców przygotowują przedsiębiorcy, którzy budują stoki narciarskie poza górami. W Polsce jest sporo takich miejsc, do najpopularniejszych zaliczają się stok w Poznaniu, Koszałkowo w Wieżycy, Góra Czterech Wiatrów w pobliżu Mrągowa i Giżycka, “Zielona Brama” w Przywidzu. Możliwości, wyjazdu na obóz narciarski jest mnóstwo. Oczywiście najchętniej wybierany jest obóz narciarki w górach, szczególnie w Białce Tatrzańskiej. To dlatego, że tam jest najlepsza infrastruktura, ciekawe stoki, różnorodność wyboru tras zjazdowych, dużo szkółek narciarskich, instruktorów, wypożyczalni i atrakcji. Niezapomniane są też zimowe widoki w Tatrach. Warto się wybrać na obóz narciarski i przeżyć niesamowite chwile.

Obóz narciarski można znaleźć dla wszystkich dzieci. Te w wieku od siedniu lat wyjeżdżają zwykle same, zaś młodsze wyjeżdżają na obozy narciarskie rodzinne i na stoku są razem z rodzicami. Jeżeli chodzi o poziom umiejętności, to nie ma znaczenia czy dziecko jest początkujące czy też zaawansowane. Biura podróży posiadają ofertę obozu narciarskiego dla każdego poziomu. Są różne grupy – młodzież dzielona jest wiekowo i pod względem poziomu jazdy.

Narciarstwo to sport zaliczanym do wyczynowych, ale pod okiem instruktora jest bezpieczny. Rodzice i dzieci, które wybrały już konkretny obóz narciarski powinny dokładnie sprawdzić organizatora tego wyjazdu. Najważniejsze jest, aby instruktorzy narciarstwa mieli duże doświadczenie i nie byli początkujący, muszą posiadać też odpowiednie kwalifikacje. Bardzo ważne jest dostosowanie programu do wieku dziecka – na przykład ośmiolatek potrzebuje przerw, ciepłego obiadu wczesną porą, nie za dużo godzin jednorazowo na stoku, a osiemnastolatek chętnie będzie jeździł większość dnia z małymi przerwami na jedzenie i herbatę. Ma znaczenie też poziom jazdy – początkująca osoba wytrzyma na stoku mniej godzin jednorazowo, bo bardziej się zmęczy.

Obóz narciarski odbywa się na Polskich stokach ale także zagranicznych. Popularne są wyjazdy na obóz zagraniczny w Alpach, na Słowacji i Czechach. Te oferty dedykowane są dla osób doświadczonych w narciarskie. Osobom początkującym proponuje się stoki narciarskie w Polsce. Są one łagodniejsze i bezpieczniejsze dla zaczynających dopiero przygodę narciarską. Na obozie narciarskim oprócz zajęć na stoku, organizowane są także zajęcia rekreacyjne i wycieczki. Dzieci często też spotykają się na takich wyjazdach z goprowcami, ratownikami górskimi i znanymi narciarzami.

W obozie narciarskim może uczestniczyć każda osoba, nie ma znaczenia wiek czy umiejętności ważne, aby była w miarę zdrowa i sprawna. Z nartami poradzi sobie każdy, nie ma znaczenia siła czy predyspozycje przyszłego narciarza.

Tygodniowy wyjazd na obóz narciarski jest wystarczający, aby nauczyć się podstaw – a więc samodzielnie jeździć na nartach i korzystać z wyciągów. Oferta obozu narciarskiego w biurach pojazwia się już na jesieni, więc można już się wtedy zapisać na obóz narciarski. Taki wyjazd niesie za sobą same korzyści, naprawdę warto spróbować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here