Aparaty słuchowe zauszne

Obecnie produkowane aparaty słuchowe to prawdziwe dzieło technologii. Do niedawna te urządzenia były kojarzone z bardzo topornym, rzucającym się w oczy wyglądem, natomiast aktualnie, na drodze postępu i miniaturyzacji, powstają aparaty dyskretne i wyposażone w nowoczesne funkcje. Do najchętniej wybieranego rodzaju z pewnością należą aparaty słuchowe zauszne. Co sprawia, że ten model jest tak popularny?

Aparat słuchowy zauszny – budowa oraz korzyści

Aparaty słuchowe zauszne (BTE) charakteryzują się tym, że ich wszystkie najważniejsze elementy są zamknięte w obudowie umieszczanej w całości za małżowiną uszną. Wyjątkiem jest rurka, która łączy je z wkładką dopasowaną do przewodu słuchowego. Nie trzeba się jednak obawiać, że urządzenie będzie zwracało uwagę otoczenia – nowoczesne aparaty są niewielkie, więc jednocześnie dyskretne. Dodatkowo, jeśli zostaną odpowiednio dobrane przez protetyka słuchu, są wyjątkowo komfortowe w noszeniu i w żadnym razie nie utrudniają codziennego życia.

Do głównych zalet aparatu słuchowego zausznego zaliczamy:

  • możliwość zasilania poprzez baterię, która posiada wysoką żywotność i wystarcza na wiele czasu;
  • dźwięki są doskonale wzmacniane, lepiej niż w przypadku aparatów wewnątrzusznych;
  • dobrze radzą sobie z czynnikami zewnętrznymi, a przy tym nie są tak narażone na uszkodzenie np. poprzez gromadzącą się woskowinę;
  • łatwiej utrzymać je w prawidłowej czystości;
  • dla wielu osób są wygodniejsze.

Badania słuchu – swiatsluchu24.pl

U kogo najlepiej sprawdzają się aparaty słuchowe zauszne?

Ten rodzaj aparatów jest szczególnie polecany pacjentom, u których stwierdzono duży ubytek słuchu – wówczas stosowanie modelu wewnątrzusznego jest niewskazane. Dodatkowo na ten wariant powinny zdecydować się osoby, które mają mniejszy przewód słuchowy, wobec czego noszenie aparatu poza nim jest o wiele bardziej komfortowe.

Aparat słuchowy zauszny to także świetne rozwiązanie dla wielu seniorów. Nierzadko umożliwiają manualną zmianę ustawień, a dodatkowo nie stwarzają problemów podczas codziennego czyszczenia czy też przechowywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here