Podstawowe pędzle do makijażu – must have!
Wbrew temu, co może się wydawać, pędzle do makijażu nie są zarezerwowane jedynie dla profesjonalistów. Zaplanuj zakup pędzli.
Do nakładania suchych produktów używaj pędzli z naturalnego włosia, ponieważ są one bardziej porowate i równomiernie rozprowadzają i mieszają nakładane produkty. To samo tyczy się malowania rzęs. Używając produktów płynnych lub kremowych, wybieraj włosie syntetyczne, ponieważ będą mniej wchłaniały kosmetyki i dzięki temu łatwo i równomiernie nałożysz je na twarz. Najlepsze pędzle wielofunkcyjne to mieszanka naturalnego i syntetycznego włosia – idealnie syntetycznego z jednej strony i naturalnego z drugiej. Te pędzle łączą w sobie wszystkie zalety pędzli z syntetycznego i naturalnego włosia, dzięki czemu można ich używać z każdym produktem. Jednak ich minusem jest wyższa cena. Aby uzyskać nieskazitelny
makijaż, skompletuj swój wymarzony zestaw pędzli.
Pamiętaj również, że utrzymanie i pielęgnacja pędzli jest tak samo ważna, jak sam zakup. Ważne jest, aby myć pędzle mniej więcej raz w tygodniu częściej, jeśli nosisz mocny makijaż. Czyste pędzle nie tylko pomogą Ci uzyskać pożądany efekt nakładanego makijażu, ale i będą bezpieczne w użytkowaniu. Wiele kobiet ma wrażenie, że ich pędzle „zużywają się” już po kilku tygodniach lub miesiącach, ale w rzeczywistości dobry pędzel powinien wystarczyć na długi czas. Jeśli też masz taki problem spróbuj go wyczyścić, a z pewnością zobaczysz różnicę. Problemy z cerą, takie jak trądzik czy zaskórniki mogą mieć związek właśnie z nieodpowiednią higieną pędzli.
1. Pędzel do pudru
Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem sypkich, czy prasowanych pudrów, potrzebujesz pędzla który równomiernie rozprowadzi produkt na Twojej cerze. Do pudru wybieraj pędzle duże, puchate, które w szybki i precyzyjny sposób rozprowadzą puder na Twoim podkładzie. Możesz również zaopatrzyć się w nieco mniejszy pędzel, jednak również puchaty, aby precyzyjniej utrwalić przestrzeń pod oczami, w skrzydełkach nosa, na czole i brodzie.
2. Pędzel do różu
Pędzel do różu powinien być delikatny w dotyku i mieć bardzo długie włosie, które idealnie nadaje się do ożywienia policzków. Bardziej miękkie włosie zapewni bardziej subtelne zabarwienie, a gęstszy pędzel zapewni mocniejszy kolor. Ponadto wiele z tych pędzli jest tworzonych pod kątem, aby pomóc Ci konturować kości policzkowe i zdefiniować strukturę za pomocą cieniowania.
3. Pędzel do bronzera
Pędzle do bronzerem, jest na tyle podobny do tego do różu, że może być stosowany z nim zamiennie, jednak unikaj używania jednego pędzla do dwóch produktów wykonując jeden makijaż twarzy. Im pędzle jest bardziej puszysty, tym mniej produktu się na niego nabiera. Może to być dużym plusem, zwłaszcza dla osób z mniej zaawansowanymi umiejętności. Nakładając dużo cienkich warstw uzyskamy lepszy efekt i unikniemy zrobienia nieapetycznej plamy na policzku.
4. Pędzel do rozświetlacza
Tutaj możemy zdecydować się na dwa typu pędzla. Oba tak samo popularne. Pierwszy to wąski, okrągły i puchaty. Nakładając nim rozświetlacz możemy osiągnąć efekt subtelnego blasku, mokrej i ożywionej skóry. Pędzel sprawdza się dla osób początkujących, osoby bardziej zaawansowane również mogą z niego korzystać i one dzięki swoim umiejętnością, będą miały szanse uzyskać mocniejszy efekt, nakładając wiele warstw. Potrzeba jednak doświadczenia by efekt był zadowalający, a na policzku nie zrobiło się „lśniące błoto”. Drugi model pędzla to wachlarz, który już za pierwszym użyciem da nam bardzo mocny efekt. Wachlarzowy kształt pędzla pozwala na uzyskanie maksymalnego blasku i potencjału produktu.
5. Podstawowy pędzel do oka
Podstawowy pędzel do cieni do powiek to mały, zwykle gruby pędzelek przeznaczony do rozprowadzania cieni na całej powiece, ruchomej i nie ruchomej, oraz powieki dolanej. Wystarczy zanurzyć pędzel w cieniu, strzepnąć nadmiar i nałożyć na powieki, przy tym rozcierając krawędzie cienia do chmurki. Aby uzyskać bardziej napigmentowany efekt, możesz zanurzyć pędzel w wodzie. Najlepiej jak pędzel będzie puchaty na końcu, ale ogólnie dosyć zbity, owalny i lekko spłaszczony. Tego typu pędzlem śmiało rozdymisz kreskę na oku.