Czerwień na ustach - odważny kolor. Znajdź swoja ulubioną czerwień.
fot. pixabay

Jak kupić idealną szminkę?

Żeby szminka dobrze na nas wyglądała musisz dobrać jej kolor do odcienia swojej karnacji. Nieważne jak piękny byłby kolor, jeśli jego podtony nie będą grały z naszą skórą nie będziemy wyglądać atrakcyjnie i patrząc ma na siebie w lustrze coś będzie nam nie grać.

Jaka szminka do jakiej karnacji?

Zimna karnacja: masz chłodną tonację skóry, jeśli masz różowy, szary lub ziemisty odcień skóry.

Możesz stwierdzić, że twój odcień jest chłodny, jeśli żyły na twoim nadgarstku wyglądają na niebieskie, jeśli srebrna biżuteria uzupełnia twoją skórę lub jeśli twoja skóra ma tendencję do palenia się na słońcu przed uzyskaniem opalenizny.

Najlepsze szminki do chłodnych odcieni mają niebieskie lub fioletowe odcienie. Nie należy ich mylić z prawdziwą niebieską lub fioletową szminką, choć byłaby równie oszałamiająca. Na przykład, kiedy wybierasz czerwoną szminkę, zwracaj się bardziej w kierunku głębokich niebieskawo-czerwonych (pomyśl o wiśniowej czerwieni). Unikaj tych, które są bardziej pomarańczowe. W przypadku ust w kolorze nude możesz wzmocnić naturalny rumieniec ust różowym, różowym nude lub zdecydować się na szarobrązowy beż, aby uzyskać bardziej subtelny wygląd.

Jeśli Twoje usta są bardzo suche, ale pragniesz bogatego koloru ust, zastosuj wcześniej nawilżający zabieg na usta, aby uniknąć łuszczenia się – wypróbuj różnego rodzaju balsamy i peelingi do ust, które zapewnią ich gładkość przed nałożeniem szminki lub pomadki zastygającej.

Ciepłe i zimne odcienie kremowych szminek.
fot. pixabay

Ciepła karnacja: masz ciepły ton, jeśli masz żółty, złoty lub oliwkowy odcień skóry.

Możesz stwierdzić, że Twój odcień jest ciepły, jeśli żyły w Twoim nadgarstku wydają się zielone (w przeciwieństwie do niebieskich), jeśli złota biżuteria uzupełnia Twoją skórę lub jeśli łatwo się opalasz.

Najlepsze pomadki dla ciepłych karnacji to pomadki w ciepłych odcieniach, proste. Pomyśl o odważnych pomarańczach, ceglastych czerwieniach i brązach z terakoty. Chcesz zdecydować się na szminkę w odcinaniu nude? Dobrą zasadą jest dopasowanie odcienia skóry do odcienia szminki. Na przykład, jeśli Twoja skóra jest jasna, wybierz beżową szminkę, a jeśli Twoja skóra jest ciemniejsza, wybierz nude w odcieniach brązu.

Najlepsze odcienie szminki dla jasnych karnacji: ogniste czerwienie i pomarańcze pięknie komponują się z ciepłymi odcieniami cery. Jeśli jesteś odważna, wybierz miedziane i złote kolory.

Neutralna karnacja: jesteś neutralna, jeśli twoja skóra jest mieszanką żółtych i różowych odcieni.

Osoby o neutralnych odcieniach skóry dobrze wyglądają zarówno w biżuterii srebrnej, jak i złotej. Na szczęście dla tego odcienia szeroka gama kolorów uzupełnia się. Wypróbuj różowe odcienie dla jasnej karnacji, fioletowe odcienie dla średniej i jagodowe dla głębokiej skóry.

Najlepsze odcienie szminki: to produkty dla wszystkich – taka trochę bolesna prawda dla osób mających skrajne odcienie karnacji. Osoby z neutralnymi odcieniami cery mogą nosić szminki o ciepłych i zimnych podtonach, od jasnych nudeów po głębokie wina.

Podsumowanie 

Jeśli nie będziesz mogła się zdecydować na wybór idealnego odcienia szminki, pamiętaj, że idealna szminka będzie znajdowała się w gamie kolorystycznej odcieni odpowiadającemu odcieniowi Twojej skóry. Tak samo jak z różembronzerem czy rozświetlacze. Chłodne karnacje najlepiej wyglądają w chłodnych szminkach, ciepłe karnacje będą wyglądać najlepiej w ciepłych odcieniach. Jeśli jesteś neutralna część kobiet na pewno Ci zazdrości, bo możesz nosić każdą szminkę.

Odcienie czerwonej szminki
fot. pixabay

Należy zauważyć, że odcień i odcień skóry to dwie bardzo różne rzeczy. Odcień skóry odnosi się do głębi skóry (jasna, średnia, ciemna, głęboka). Może zmieniać się w zależności od pory roku (jaśniejsza w chłodniejszych miesiącach, ciemniejsza w cieplejszych). Jest też odcień, który odzwierciedla podstawę Twojej skóry. Oznacza to, że powszechne błędne przekonanie, że jasna skóra nie może być ciepła, a ciemna skóra nie może być chłodna.

NAJWAŻNIEJSZA KWESTIA: Powinnaś wybrać kolor szminki, w którym czujesz się najlepiej. Jeśli kolor szminki podoba Ci się kiedy masz go na ustach lub pasuje do makijażu oka i rzęs, ale nie jest w odcieni Twojej skóry, nie przejmuj się tym i noś na ustach to co lubisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here