Kosemetyczne zakupy

W dzisiejszych czasach, biorąc pod uwagę ilość miejsc (zarówno w Internecie, jak i poza nim), w których możesz kupić produkty kosmetyczne, nie ma rzeczy, której nie możesz kupić. Bez względu na to, czy szukasz nowego lakieru do paznokci, czy wciąż poszukujesz idealnego podkładu, czy też chcesz znaleźć płyn do mycia twarzy, krem do twarzy czy pod oczy, jest bardzo mało prawdopodobne, abyś nie znalazła czegoś, co zadziała. Jednak znalezienie tego konkretnego produktu może być trudne.

Aby ułatwić Ci poruszanie się po rozległych i czasem przytłaczających etapach zakupów kosmetyków, oto 10 wskazówek, jak robić zakupy jak profesjonalista. Przeczytaj poniżej!

1. Wykorzystaj wiedzę sprzedawców

Większość sprzedawców jest dobrze wyszkolona, jeśli chodzi o produkty przeznaczone do wykonywania makijażu. Oni są tam właśnie po to, aby Ci pomóc. Zapytaj pracowników drogerii o różnicę pomiędzy pudrem i płynnym podkładem danej marki, zapytaj o to, które serum powinnaś stosować ze względu na strukturę skóry i poproś ich o opinię na temat koloru ust, który powinnaś wypróbować. Jeżeli już wybierasz zakupy stacjonarne skorzystaj właśnie z tego atutu – możliwość pomocy i uzyskania porady.

2. Zabierz ze sobą przyjaciółkę

Zawsze zabierz ze sobą przyjaciółkę na zakupy kosmetyków i upewnij się, że jest szczera. Idąc samotnie nie będziesz w stanie usłyszeć, czy dany kolor wygląda na Tobie dobrze, lub czy jakiś produkt jest realnie zbyt kosztowny dla Twojego budżetu. Dzięki opinii najlepszej przyjaciółki będziesz mieć pewność, że kupujesz najlepsze produkty odpowiednie dla Ciebie i Twojego portfela.

3. Używaj swojego smartfona podczas pobytu w sklepie

Ta wskazówka jest podwójna. Po pierwsze, użyj swojego telefonu, aby sprawdzić recenzje produktów i opinie na temat danej pozycji. Jest szansa, że dość szybko dowiesz się, jak dobry (lub okropny) produkt jest konkretny produkt, patrząc na recenzje online. Po drugie, wyszukaj produkt online, aby zobaczyć, czy można znaleźć niższą cenę gdzieś indziej. Wiele witryn oferuje bezpłatną wysyłkę, a jeśli można dostać coś za niższą cenę, a równocześnie zobaczyć produkt w sklepie, to grzechem jest nie skorzystać z tego typu okazji.

4. Czytaj etykiety

Zwłaszcza na produktach do pielęgnacji skóry, należy wiedzieć, co wchodzi w skład produktów, które będą miały bezpośredni kontakt z naszym ciałem. Na przykład, jeśli masz suchą skórę, powinnaś unikać nadtlenku benzoilu w kremach do twarzy i tych przeznaczonych pod oczy. Ponieważ może powodować nadmierne wysuszenie, ale działa cuda na trądzik.

5. Zapisz się do programów lojalnościowych

Wiele firm ma programy lojalnościowe, jak na przykład program Sephora, który nagradza cię na podstawie systemu punktowego opartego na dokonanych zakupach. Jeśli masz drogerię w której najczęściej robisz zakupy w krótkim upływie czasu możesz uzbierać punkty, które wymienisz na wartościowe produkty, albo zniżkę. Tego typu programy oferują sklepy stacjonarne jak i Internetowe. Świetny sposób na oszczędzanie!

6. Poznaj swoją cerę

Kiedy znasz już swoje podtony skóry, zakupy kosmetyków kolorowych będą zdecydowanie prostsze. Jeśli masz ciepłe tony skóry (żółty, złoty lub brzoskwiniowy), Twój podkład powinien być żółty lub brzoskwiniowy. Jeśli masz chłodne tony (różowe lub ziemiste), Twój podkład powinien być neutralny lub różowy.

7. Na zakupy idź bez makijażu

Nie wstydź się i udaj się do sklepu bez makijażu, abyś mogła przetestować produkty przy sklepowych półkach. Testowanie produktów w sklepie sprawia, że decyzja o zakupie jest o wiele, wiele łatwiejsza. Każda drogeria posiada przy produktach dostępnych na półkach, testery. Upewnij się, że używasz oddzielnych aplikatorów do wszystkiego, aby uniknąć roznoszenia bakterii. W żadnym wypadku nie otwieraj nowych produktów i nie używaj ich jako testerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here