Pielęgnacja suchej skóry dłoni
fot. pixabay

W porównaniu z całą resztą naszego ciała, skóra naszych dłoni jest prawdopodobnie najbardziej narażona na uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest znalezienie najlepszego dla siebie kremu do rąk. Tak, istnieją różne jego rodzaje. Ciągłe mycie i odkażanie rąk prowadzi do poważnego przesuszenia skóry na kończynach. Cała ta pękająca i odwodniona skóra może wydawać się całkowicie beznadziejna, ale dodanie dobrego kremu do rąk do swojej codziennej rutyny może naprawdę uratować Twoją skórę przed totalną katastrofą.

Większość kobiet dba o swoje włosy. Pielęgnacyjne zakupy uwzględniają różnego rodzaju odżywki i odpowiednie szampony do włosów. Podobnie jest z twarzą, kremy i balsamy pod oczy stoją w każdej łazience. Jednak nie zapominaj o dłoniach!

Mamy tendencję do traktowania naszej cery z miłością i troską, ale zbyt często zapominamy o okazywaniu takiego samego szacunku innym częściom naszego ciała. I chociaż wszystkie części naszej skóry są narażone na działanie groźnych czynników zewnętrznych, obszary takie jak łokcie, kolana i dłonie są często zaniedbywane, co w rezultacie prowadzi do szorstkiej i suchej skóry.

Oferując odżywczy koktajl peptydów, witamin i przeciwutleniaczy, kremy do rąk mogą dostarczać nawilżenia, a także oferować nieskończoną ilość korzyści po zastosowaniu. Jednak wszystkie te korzyści do wyboru wiążą się z wyzwaniem znalezienia kremu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Niezależnie od tego, czy zależy Ci na intensywnym nawilżeniu, czy na kremie z filtrem SPF, który ochroni Cię przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem promieni słonecznych, znalezienie odpowiedniego kremu nie musi być trudne.

1. Określ swoje problemy z pielęgnacją skóry

Aby z łatwością określić swoje problemy, najlepiej jest naprawdę wziąć pod uwagę to, z czym Twoja skóra zmaga się najbardziej. Czy Twoje dłonie są naprawdę suche? Być może powinnaś zainteresować się kremami intensywnie pielęgnującymi. Chcesz szybko pozbyć się łuszczącej się skóry? W takim razie krem o właściwościach złuszczających powinien załatwić sprawę. Niezależnie od przypadku, choć, istnieją tony kremów na rynku gotowy rozwiązać wszystko, od słabych paznokci do szorstkiej skóry.

2. Zdecyduj, jak dużo nawilżenia potrzebujesz

Chociaż istnieje wiele rodzajów kremów na rynku, prawdopodobnie największym problemem dla dłoni jest wilgoć, której suche i odwodnione dłonie nie mogą się doczekać. I choć może to być kuszące, aby kupić największy i najbardziej tłusty krem, jaki można znaleźć, trzymanie się maści nawilżających jest prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby poradzić sobie z tak ciężkimi problemami. Zakupione maści stosuj najlepiej na noc, kiedy skóra najintensywniej się goi.

Krem do rąk na sucha skórę.
fot. pixabay

Jeśli potrzebujesz kremu do rąk na co dzień, który możesz schować w torebce, eksperci zalecają formuły, które utrzymują skórę nawilżoną i gładką przez cały dzień.

3. Nakładaj krem z filtrem SPF

Wierz lub nie, ale Twoje dłonie są równie (jeśli nie bardziej) narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych, jak skóra twarzy. Aby ochronić je przed szkodliwym promieniowaniem UV, szukaj balsamów z filtrem SPF, które w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne. Najlepiej stosować je w ciągu dnia, aby zagwarantować długotrwałą ochronę.
Ochrona przeciwsłoneczna jest również ważna na całym ciele, ale większość ludzi zapomina o nakładaniu jej na dłonie lub czubki stóp. Nie masz balsamu do rąk z SPF? Zakup Twój zwykły krem przeciwsłoneczny też się sprawdzi.

4. Wypróbuj wielozadaniowy krem

Nawilżający balsam do rąk.
fot. pixabay

Wszystkie te korzyści mogą być naprawdę przytłaczające. Jednak mogą one zaoferować wszystkie rodzaje korzyści (jak rozjaśnianie i właściwości złuszczające) w jednej poręcznej tubie. Najbardziej korzystne produkty do pielęgnacji dłoni to takie, które oferują wielowymiarowe i wielowymiarowe korzyści. Przykładami są na przykład ochrona przeciwsłoneczna i nawilżanie, rozjaśnianie i napinanie, złuszczanie i naprawa. Jeśli wybrany krem do rąk ma na celu rozwiązanie tylko jednego lub dwóch problemów. Upewnij się, że dodałeś inny produkt, który ma na celu rozwiązanie pozostałych problemów.

Znalezienie i wybór skutecznego kremu do rąk może wydawać się trudnym zadaniem, ale jeśli dokładnie określisz swoje potrzeby pielęgnacyjne. Z pewnością uda Ci się znaleźć produkt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Aby uzyskać najlepszy możliwy krem, spróbuj znaleźć kremy wielozadaniowe lub produkty. Muszą one w szczególny sposób rozwiązują wszelkie problemy, z jakimi możesz mieć do czynienia. Przygotuj się na najbardziej miękkie dłonie w swoim życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here