szalik

Ponieważ zima za oknem jest już pełną parą to najlepsza chwila, aby każdy mężczyzna zaopatrzył się w szalik. Jeżeli jesteś kobietą pomyśl o swoich najbliższych. Zgłasza, że zbliżają się walentynki, a wysokiej jakości szalik to świetny pomysł na walentynkowy prezent. Zdecydowaliśmy się przyjrzeć jednemu z najbardziej niedocenianych męskich akcesoriów, szalikowi. Jeśli chcesz uzupełnić swoją codzienną stylizację o ten dodatek i zadbać o to, aby był nie tylko stylowy, ale również funkcjonalny, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Wybierz odpowiedni materiał

Może to być bardzo osobista decyzja, zależąca od Twoich preferencji, ponieważ niektórym osobom nie podoba się odczucie towarzyszące dotykaniu niektórych tkanin. Jednak poza uniknięciem swędzącej szyi najważniejszą rzeczą do rozważenia jest komfort cieplny. Ideą szalika jest utrzymanie ciepła, więc wybierz materiał, który zapewni ci przytulność, ale nie sprawi, że będziesz się pocić. W tym przypadku znaczenie ma również gęstość splotu, im gęstszy tym lepiej będzie trzymał ciepło.

Najpopularniejsze tkaniny to:

  • Wełna
  • Angora
  • Kaszmir
  • Jedwab
  • Bawełna
  • Len
  • Materiały syntetyczne

Najlepiej byłoby, szukać szalików z wełną lub kaszmirem, aby utrzymać komfort termiczny, a jedwab zostawilibyśmy na oficjalne okazje. Len jest materiałem z którego szyje się letnie szaliki, jest bardzo przewiewny i nie trzyma ciepła. Sztuczne materiały to najgorsze co może być, nie utrzymują ciepła i nie przepuszczają powietrza, do tego nie odprowadzają wilgoci i mogą powodować pocenie się. Najlepiej szukać szalików wykonanych w pełni z materiałów naturalnych, wiąże się to często z wyższą ceną, jednak za komfort należy zapłacić. Jeżeli chcesz zaoszczędzić szukaj szalików jedynie z domieszką poliestru czy akrylu maksymalnie do 20%. Tych informacji szukaj na metkach produktów.

Mądrze wybierz długość

Tak jak w przypadku wybrania dłuższej kurtki dla wyższej sylwetki, tak samo wybierzesz długość szalika proporcjonalną do swojego wzrostu. Niższy mężczyzna może wydawać się trochę przytłoczony owinięty zbyt długim szalikiem. Ma to wpływ na całą stylizację jak i na wygodę użytkowania.

Większość szalików ma od 1 do 1,5 metra długości, więc możesz śmiało wybierać. W przypadku krótszych modeli. Dobierz szalika tak, aby w momencie zawieszenia to na szyi bez wiązania sięgał trochę ponad talię.

Szerokość zwykle wynosi od 20 do 40 centymetrów i ponownie należy ją dokładnie dopasować do kształtu ciała. Zbyt wąski szalik sprawi, że duża sylwetka wyda się jeszcze większa, podczas gdy szerokie szaliki przytłoczy obszar klatki piersiowej szczuplejszego mężczyzny. Więc im szerszy mężczyzna, tym szerszy szalik.

Kolor ma znaczenie

Wybierz uniwersalny kolor pasujący do jak największej ilości Twoich codziennych stylizacji. Nie ma już reguły mówiącej, że mężczyzna może mieć tylko jeden szalik w swojej garderobie, dlatego zachęcamy do zakupu kilku pasujących do różnych stylizacji.

  • Ciemne lub subtelne kolory do pracy
  • Żywe kolory na co dzień
  • Szalone wzory dla bardziej odważnych

Wzory, takie jak paski, są świetne, ale upewnij się, że nie przytłoczą ani nie staną się centralnym punktem twojego wyglądu. Szalik ma być jedynie dodatkiem, który prędzej czy później zdejmujemy. Nie bój się szaleć, ale również nie przesadź z pstrokatowością.

Gdzie kupić najlepszy szalik?

Możesz wybrać sklepy stacjonarne, albo internetowe. Sklepy stacjonarne mają tę przewagę, że możesz od razu dotknąć szalik i ocenić czy materiał Ci odpowiada. Szaliki nosimy przy twarzy, bardzo delikatnej i wrażliwej części naszego ciała. Ważne przy wyborze szalika, jest to aby nie gryzł i nie podrażniał naszej szyi i twarzy, dlatego warto to uprzednio przymierzyć i poczuć na skórze, zanim zdecyduje się na zakup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here