Pies w samochodzie

Psy można podzielić na dwie główne kategorie, w zależności od ich podejścia do tematu podróżowania samochodem. Spotkasz zarówno psy uwielbiające ten sposób transportu, a także zwierzaki wyjątkowo niechętne względem jakichkolwiek form lokomocji. Jeśli pragniesz „przystosować” swojego psa do podróżowania pojazdem, wówczas pomocne może okazać się sięgnięcie po zestaw specjalnych akcesoriów. Są to przedmioty i urządzenia, które pomogą Ci zorganizować podróż wraz z psiakiem, zagwarantują mu komfortowe warunki na czas pokonywania trasy oraz w inny sposób pomogą mu znieść dyskomfort podróżowania. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd najchętniej wybieranych rozwiązań, które mogą pomóc również w Twoich podróżach z psim towarzyszem. 

Podróż wygodna – dla Ciebie i Twojego psiaka 

Podstawową sprawą jest zadbanie o komfort podróżowania. Twój pies powinien mieć możliwość przyjęcia wygodnej pozycji oraz jej zmieniania w trakcie pokonywania trasy. Wiele osób decyduje się w tym celu zakupić specjalne siedziska, dedykowane dla psów. Są to oczywiście siedziska samochodowe, których konstrukcja oraz kształt został dopasowany do potrzeb takiej sytuacji. Przede wszystkim, siedziska te zostały wykonane z miękkich materiałów, a ich konstrukcja została wyposażona w krawędzie boczne. Siedzisko jest w dużym stopniu elastyczne i dostosowuje się zarówno do ruchów psa jak i jego ułożenia. 

Ponadto, niektóre dostępne siedziska samochodowe mają też formę nosidełek – z łatwością można przekształcić je w torby transportowe. Wówczas, siedzisko wyposażone jest w nieco wyższe krawędzie oraz uchwyty pozwalające na jego wygodne podnoszenia i opuszczanie. Siedzisko i torbę można uzupełnić o dodatkowy pas bezpieczeństwa.

Maty samochodowe – podróż wygodna i bezpieczna 

Maty samochodowe to również chętnie wybierane psie akcesoria. Mają formę pokrowców przeznaczonych do nakładania na siedziska. Konstrukcja psich mat samochodowych jest niezwykle prosta, a zarazem bardzo poręczna. Po rozłożeniu mata nadaje się do wyścielenia powierzchni tylnego siedziska, tworząc przy tym elastyczne krawędzie boczne. Matę samochodową zahacza się zazwyczaj o oparcia fotela lub jego zagłówek.

Maty samochodowe dla psa warto wybierać, biorąc pod uwagę sposób ich wykonania oraz użyte w produkcji materiały. Polecamy sięgać przede wszystkim po maty wykonane z wytrzymałego poliestru, wyposażone w duże kieszenie boczne. Typowy rozmiar psiej maty samochodowej wynosi 140×150 cm. Warto podkreślić, że mata jest niezastąpiona w utrzymaniu czystości wewnątrz kabiny samochodowej. Pozwala ograniczyć ilość odkładających się na fotelach włosów oraz innych zabrudzeń pochodzących z psiej sierści. 

Dużą zaletą mat samochodowych jest fakt, że tworzą komfortowe zabezpieczenie, pozwalające również na sprawną organizację „psiej przestrzeni”. Wyposażone są w schowki na psie akcesoria (na przykład zabawki lub pojemnik na wodę), a także w otwory przez które przeciągniesz pasy bezpieczeństwa. Nie mniej komfortowe jest sam montaż i demontaż psich mat, który trwa wyjątkowo krótko i przebiega sprawnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here