Klasyczne struny do gitary
fot. pixabay

Jakie akcesoria gitarowe kupić?

Odkryj najlepsze i niezbędne akcesoria do gitar akustycznych i elektrycznych. Mogą być to również świetne pomysły na prezenty dla muzyków – tych poczatkujących jak i bardziej zaawansowanych.

Grasz na gitarze? Zastanawiasz się, jakich akcesoriów gitarowych naprawdę potrzebujesz, aby nauka gry na gitarze akustycznej lub elektrycznej była łatwiejsza i przyjemniejsza?

1. Przypinany stroik do gitary

Rozstrojona gitara brzmi okropnie. Każdy gitarzysta potrzebuje stroika gitarowego. Szukaj stroików z czułymi czujnikami wibracji, które z łatwością wychwycą dźwięki gitary i ułatwią strojenie gitary. Dodatkowym atutem jest możliwość przypięcia stroika na gryf gitary, to usprawni cały proces strojenia i zagwarantuje najdokładniejsze wychwycenie dźwięków. Po prostu przypnij stroik do główki gitary i możesz zacząć nastroić.

2. Nawijacz strun

Odpowiednie akcesoria gitarowe
fot. pixabay

Zmiana struny gitary może być męcząca, a sama myśl o całym procesie może przyprawiać o ból głowy. Czy nie byłoby miło, gdyby zajęło to tylko 2 minuty zamiast 20+? Poszukaj nawijacza strun. Ten sprytny gadżet gitarowy to automatyczny nawijacz, który eliminuje kłopoty ze strojeniem i zmianą strun. Po prostu podłącz tuner do kołka stroikowego, wybierz strunę i hej, presto – automatycznie dostroi twoją gitarę. Bardzo łatwe i pomysłowe. Dodatkowo taki nawijacz zapewnia nastrojenie gitary poprzez kontrolowanie napięcia strun.

3. Podnóżek gitary

Podnóżek do gitary to jeden z tych elementów zestawu, które z przyjemnością każdy muzyk będzie używał. Czy wiesz, że dobra postawa podczas gry jest niezbędna dla zaobserwowania postępów i czerpania przyjemności z gry na gitarze? Tu z pomocą przychodzi podnóżek. Pożegnaj się z uczuciem dyskomfortu i bólami mięśni wywołanymi długimi ćwiczeniami gry na gitarze. Podnózki należy dostosować do wzrostu użytkowanika, aby komfort grania był jeszcze większy.

4. Zestaw do czyszczenia gitary

Zestaw do pielęgnacji i czyszczenia gitary. Jaki jest najlepszy sposób, aby zapobiec pękaniu strun gitary ? Utrzymuj struny i podstrunnicę w czystości. Prawda jest taka, że ​​każdy gitarzysta powinien mieć zestaw do czyszczenia gitary, a tak naprawdę mało który go posiada i posiłkuje się zwykłą bawełniana szmatką, zwilżoną wodą. Zestaw gitarowy do czyszczenia sprawia, że ​​usuwanie brudu i brudu ze strun gitarowych i podstrunnicy jest łatwe i szybkie. Sztuka polega na tym, aby za każdym razem, gdy zmieniasz struny w gitarze, używać odrobiny specjalistycznych środków do czyszczenia gitary. Nakładać ręcznikiem z mikrofibry, a następnie wykończyć za pomocą dołączonej do większości zestawów specjalnej ściereczki.

Kapodaster to alternatywa dla chwytów barowych
fot. pixabay

5. Kapodaster

Kapodaster jest konieczny do szybkiego dostosowania tonacji granej piosenki bez konieczności zmieniania nut. Każdy muzyk, bez znaczenia jaki posiada staż z pewnością ucieszy się z takiego gadżetu. Upewnij się, że jest on solidnie wykonany i że pozwoli na dokładne dociśnięcie strun do gryfu. Kapodastery tańsze, a co za tym idzie słabszej jakości mogą słabiej trzymać struny i przez to powodować zagłuszenia dźwięków. Podczas zakupów zwróć uwagę na materiał z jakiego wykonane jest akcesorium, najlepiej sprawdzi się metal lub silikon.

6. Kostka do gry

Zestaw kostek do gry jest niezbędny, zwłaszcza dla gitarzystów, którzy w swoich instrumentach posiadają twarde struny. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów kostek. Najważniejsza w kostce do gitary jest twardość, która zależy od rodzaju materiału z jakiego jest wykonana. Kupując kostki do gitary musimy dostosować jej twardość do efektu jaki chcemy uzyskać. twarde kostki dadzą konkretniejsze, mocniejsze i głośniejsze dźwięki, a te bardziej miękkie pozwolą na uzyskanie płynnych dźwięków, delikatniejszego efektu. Najlepiej zakupić zestaw składający się z kilku kostek. Nie jest to duży wydatek, a pozwoli na porównanie różnych twardości i zdecydowanie się na swój ulubiony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here