Maszynka do golenia z wyprofilowanymi głowicami
fot. pixabay

Golarki elektryczne są wygodne i łatwiejsze w użyciu niż golarki ręczne. Mogą być wyposażone w szereg funkcji, takich jak wiele głowic golących, głowice chłodzące, wibracje soniczne i czujniki golenia, które określają różnice w gęstości zarostu i odpowiednio modyfikują moc golenia. Dla większości mężczyzn nadejdzie czas, kiedy trzeba będzie się ogolić. Tego typu urządzenia mogą być używane do przycinania praktycznie wszystkich rodzajów włosów, w tym na ciele i twarzy. Dodatkowo, znacznie ograniczą one potrzebę używania tradycyjnych maszynek do golenia.

Aby dokonać właściwego wyboru i kupić idealną golarkę elektryczną, musisz ocenić i rozważyć swoje potrzeby. Oto cechy golarek elektrycznych, na które powinieneś zwrócić uwagę.

1. Rotacyjna lub foliowa

Współczesne golarki elektryczne należą do jednej z dwóch kategorii. Są to golarki rotacyjne lub foliowe, ale zasadniczo obie działają w ten sam sposób. Obie osiągają ten sam cel, jednak różnią się od siebie nieznacznie.

  1. Golarki rotacyjne: Te golarki wykorzystują okrągłe ostrza, które można dostosować i posiadają trzy okrągłe głowice z obrotowymi, okrągłymi nożykami, które dopasowują się do kształtu twarzy. Ostrza ustawiają się pod kątem pod głowicami i przycinają włosy, podczas gdy osłona chroni skórę przed ostrzem. Elektryczne maszynki rotacyjne są przeznaczone dla osób o skórze normalnej i wrażliwej oraz o średnim lub grubym zaroście. Te ostrza są w stanie zapewnić dokładniejsze golenie. Są one również naprawdę skuteczne w przypadku dłuższych włosów i zazwyczaj zawierają silniki, które pracują niemal bezgłośnie. Golarki rotacyjne są idealne dla mężczyzn, którzy mają długie i/lub gęste włosy, a także dla tych, którzy nie zamierzają golić się codziennie.
  2. Golarka elektryczna z dodatkowymi akcesoriami
    fot. pixabay

    Golarka foliowa: Alternatywnie, golarka foliowa jest wykonana z cienkiej zakrzywionej folii metalowej, która pokrywa zestaw ostrzy tnących. Golarki foliowej najlepiej używać, poruszając się po twarzy i szyi prostymi, długimi ruchami w przód i w tył. Folia pozostaje nieruchoma, nawet jeśli blok tnący porusza się z boku na bok i tnie włosy, które dostają się do otworów w folii. Kiedy używana jest maszynka do golenia, folie fizycznie unoszą włosy, a następnie kierują je do ostrza. Kupując golarkę foliową, otrzymasz kilka różnych ostrzy tnących. Dostępne są również golarki foliowe z głowicami sprężynowymi. Golarki te są nieco głośniejsze niż wyżej wymienione modele i nie nadają się do golenia długich włosów.

2. Koszt

Nie każdy może sobie pozwolić na ten sam model maszynki do golenia, co jest wynikiem możliwości i budżetu. Z tego powodu należy kupić taką maszynkę, na którą nas stać, ale która jednocześnie będzie dobrej jakości. Nieco większy wydatek może być korzystny, ale nie zawsze, dlatego nie należy czuć się zobowiązanym do zainwestowania zbyt dużej sumy. Ponadto, przed zakupem należy wziąć pod uwagę trwałość maszynki elektrycznej, a także jej cenę początkową. Weź pod uwagę cenę środków do konserwacji i ostrzy wymiennych. Upewnij się, że wydatki związane z utrzymaniem golarki w dobrym stanie faktycznie mieszczą się w Twoim budżecie.

3. Interfejs LED lub LCD

Ponieważ golarki stają się coraz bardziej innowacyjne, coraz więcej z nich jest wyposażonych w interfejsy lub panele LED. Te funkcje nie są koniecznością, ale mogą okazać się bardzo przydatne. Panel LED pozwoli Ci w każdej chwili sprawdzić status golarki. Jeśli bateria wymaga naładowania, zostaniesz o tym natychmiast poinformowany poprzez sprawdzenie panelu LED.

4. Przewodowa lub bezprzewodowa

Maszynka do golenia z blokadą ostrzy
fot. pixabay

Golarki elektryczne mogą być wyposażone w przewód, ale mogą być również bezprzewodowe. Oba rodzaje są kompatybilne.

Maszynki bezprzewodowe zapewniają swobodę i wygodę, jednak bateria może stać się przeszkodą, jeśli trzeba ją zbyt często ładować. Osoby często podróżujące powinny zdecydować się na maszynkę bezprzewodową, natomiast osoby, które rzadko opuszczają dom, powinny wybrać model przewodowy.

Przewód może być ograniczający, ale niektórzy docenią możliwość uzyskania maksymalnej mocy przez cały czas. Należy pamiętać, że w przypadku modelu przewodowego, należy dokładnie sprawdzić przewód. Przedłużony przewód może być kłopotliwy do zwinięcia i schowania, ale zapewni Ci dodatkową elastyczność podczas golenia. Niektóre przewody są sprężyste lub zwijane. Może to być pomocne i znacznie ułatwić przechowywanie przewodu.

5. Wymagania dotyczące konserwacji

Wszystkie maszynki do golenia wymagają konserwacji. Niektóre muszą być codziennie dokładnie czyszczone, inne wymagają tylko okresowego czyszczenia. Weź pod uwagę swój styl życia. Czy jesteś osobą, która ma czas na częste czyszczenie i oliwienie swojej maszynki? Jeśli nie, będziesz musiał wybrać maszynkę, która wymaga bardzo niewielkiej konserwacji.

6. Akcesoria

Jakie akcesoria są dołączone do zestawu? Ważne jest, aby zwrócić uwagę na akcesoria dołączane do golarek, które kupujesz. Niektóre golarki mają w zestawie etui podróżne i smar; inne nie mają w zestawie smaru. Dobrym pomysłem jest również wybór golarek elektrycznych, które są dostarczane z pędzelkiem do czyszczenia. Pędzelek pomoże Ci utrzymać golarki elektryczne w dobrym stanie i czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here