Słuchawka prysznicowa z regulowanym ciśnieniem wody
fot. pixabay

Słuchawka prysznicowa – 6 czynników które musisz rozważyć przed zakupem

Urządzając łazienkę, na drugim miejscu zaraz po wyborze kafelków, stoi wybór armatury i całego sprzętu do łazienki. Wanna, kabina prysznicowa, zlew i toaleta oraz pralka i suszarka do ubrań są niezwykle istotne. Jednak zawsze przychodzi czas na podjęcie decyzji o zakupie odpowiedniego prysznica.

Dobry, odprężający prysznic – gorący lub zimny – jest niezwykle korzystny nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale także dla zdrowia psychicznego. Najczęściej prysznic jest cichym partnerem wanny, jeśli chodzi o centralne miejsce w łazience. A wybierając odpowiednią armaturę prysznicową, możesz zapewnić sobie przyjemne doznania podczas kąpieli – i uniknąć poparzenia lub zamarznięcia.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie prysznica

1. Rozmiar prysznica

Pierwszym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę przy zakupie prysznica, jest rozmiar i układ Twojej łazienki. Pierwszą decyzją, jaką musisz podjąć, jest miejsce, w którym znajdzie się prysznic. Nawet niewielka zmiana w istniejącej instalacji może okazać się kosztowna i czasochłonna. Jeśli zamierzasz zainstalować wannę z prysznicem, kabinę prysznicową lub brodzik, musisz być skrupulatny we wszystkich pomiarach. Wybór odpowiedniego prysznica może być prawdziwym wyzwaniem przy setkach dostępnych wariantów. Zanim zdecydujesz, który prysznic będzie idealny dla Twojej łazienki, sprawdź dokładnie pozostałe czynniki, które zostały tu przedstawione.

Minimalistyczna słuchawka prysznicowa
fot. pixabay

2. Układ łazienki

Wymiary: Dokładnie zmierz przestrzeń dostępną dla prysznica. Ponieważ prysznice są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, musisz ustalić, czy jej wymiary odpowiadają typowi prysznica, który zamierzasz kupić.

Forma: Łazienka jest prawdopodobnie najbardziej ruchliwym pomieszczeniem w Twoim domu, zwłaszcza w godzinach porannego „szczytu”. Upewnij się, że prysznic doskonale wpasuje się w funkcjonalność Twojej łazienki. A ponieważ prysznice dostępne są w niezliczonej różnorodności stylów i wykończeń, z łatwością znajdziesz taki, który będzie odpowiadał Twojemu gustowi.

3. Ciśnienie wody

Słuchawka prysznicowa bez dodatkowych funkcji
fot. pixabay

Rodzaj ciśnienia wody w Twoim domu ułatwia podjęcie decyzji o rodzaju prysznica, który będziesz chciał kupić. Na przykład, jeśli w Twoim domu znajduje się kocioł konwekcyjno-parowy, ciśnienie wody będzie z pewnością wysokie. W takim przypadku dobrze sprawdzi się prysznic z mieszaczem.

Jeśli niskie ciśnienie wody jest problemem w twoim domu, wtedy prysznic elektryczny jest idealnym wyborem dla systemu niskociśnieniowego. Kolejną kluczową zaletą tego prysznica jest natychmiastowa i stała dostępność ciepłej wody. Ponieważ woda jest podgrzewana tylko wtedy, gdy jest potrzebna, system ten jest energooszczędny i nigdy nie będziesz musiał czekać, aż woda się ogrzeje. Prysznic elektryczny zapewnia ciepłą wodę przez długi czas, niezależnie od tego, ile osób musi z niego korzystać. Prysznic ten jest wszechstronny, ponieważ może również dostarczać zimną wodę.

4. Wybierz odpowiedni typ zaworu

Masz do wyboru dwie opcje: Zawór równoważący ciśnienie i termostatyczny zawór prysznicowy. Zawór równoważący ciśnienie ma jeden uchwyt, który kontroluje zarówno objętość wody, jak i jej temperaturę. Zawór termostatyczny ma dwa uchwyty. Jeden uchwyt kontroluje ilość wody, a drugi temperaturę wody. Zawór ten umożliwia zmianę wielkości przepływu przy zachowaniu tej samej temperatury. Jeśli nie chcesz wahań temperatury wody (zwłaszcza jeśli z łazienki korzystają dzieci i osoby starsze), lepszym rozwiązaniem będzie termostatyczny zawór prysznicowy.

5. Zasilanie

Jeśli kupujesz prysznic elektryczny, aby zrównoważyć niskie ciśnienie wody w swoim domu, zastanów się, jaką moc chcesz mieć w swoim prysznicu. Należy pamiętać, że prysznic, który jest w stanie utrzymać silny strumień gorącej wody przez dłuższy czas, będzie wymagał silnika o wyższej mocy. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie prysznic elektryczny.

Prysznic elektryczny ma wbudowaną pompę, która zapewnia znaczny wzrost przepływu wody, zwłaszcza jeśli prysznic w łazience ma grawitacyjny system zaopatrzenia w wodę. Ten typ prysznica jest właściwym rozwiązaniem, jeśli w twoim domu występuje stały problem z niskim ciśnieniem wody. Ten rodzaj prysznica to także doskonały wybór, jeśli ważne jest dla ciebie mieszanie zimnej i ciepłej wody do optymalnej temperatury.

6. Cena

Określ, ile chciałbyś wydać na prysznic. Kiedy dokładnie rozważysz wszystkie powyższe czynniki, lepiej zrozumiesz, jakich użytecznych funkcji potrzebujesz do swojej łazienki. Możesz znaleźć wiele pryszniców w tym przedziale cenowym. Jednakże, jeśli jesteś gotów zapłacić więcej, z pewnością możesz kupić produkt premium, który będzie służył Ci przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here