Klasyczna ceramiczna wanna
fot. pixabay

Jak kupić idealną wannę?

Dla wielu z nas długa kąpiel jest jedną z największych przyjemności w życiu. Wiele ludzi nie wyobraża sobie posiadać jedynie prysznic. Istnieje też opcja zainstalowania kabiny prysznicowej na wannie. Znalezienie odpowiedniej wanny może mieć większe znaczenie niż Ci się wydaje, a do wyboru masz wiele opcji.

Niezależnie od tego, czy zadowoli Cię coś podstawowego, czy też jesteś gotowy na poszukiwanie wanny, która zapewni Ci doskonałe doznania podczas kąpieli, masz do rozważenia szereg czynników i opcji do wyboru. Oto, co musisz wiedzieć, rozpoczynając poszukiwania idealnej wanny dla siebie.

Jak zamierzasz korzystać z wanny?

fot. pixabay

Odpowiedź na to pytanie określa, czy potrzebujesz niedrogiej, prostej konstrukcji, czy też potrzebujesz czegoś z wieloma dodatkami i funkcjami. Standardowa wanna po prostu jest wypełniona wodą, podczas gdy wanna z hydromasażem lub powietrzem ma dysze lub kanały, które zapewniają masujące uderzenia wody. Dodatki w wannach z hydromasażem są najczęściej ograniczone do podłokietników lub zagłówków, uchwytów i antypoślizgowej podłogi.

Ile masz miejsca?

Zanim zakochasz się w konkretnym typie wanny, powinieneś wiedzieć, ile zmieści się w Twojej łazience. Aby określić, jak duża może być wanna, wykonaj staranne pomiary łazienki i drzwi. Zwróć uwagę na to, gdzie znajduje się odpływ na podłodze, aby upewnić się, że pasuje on do wybranego modelu wanny. Możesz zabudować wannę. Połączyć ją z blatem na którym umieszczona jest umywalka, albo zasłonić ją kafelkami. Istniej bardzo dużo możliwości.

Rodzaje wanien

Wanna standardowa

Najczęstszy typ wanny, standardowa wanna, nie oferuje żadnych specjalnych udogodnień, ale doskonale spełnia swoje zadanie. Zazwyczaj są one tej samej wielkości. Jest to wygodne dla wszystkich, którzy wymieniają starą standardową wannę na nową. Są one dostępne w kilku różnych opcji instalacji, w tym do wnęki i wolnostojące.

Standardowe wanny są, ogólnie rzecz biorąc, najbardziej atrakcyjnymi cenowo modelami. Większość z nich mieści się gdzieś w przedziale cenowym 500zł-3000zł. Są to najbardziej podstawowe, najłatwiej dostępne opcje i dla wielu ludzi robią wszystko, co wanna powinna robić. Ale jeśli chcesz wannę, która oferuje coś więcej, to jedna z pozostałych dostępnych opcji może być warta dodatkowych kosztów.

Wanny z głębokim dnem

Wanny z hydromasażem są głębsze niż standardowe wanny, dzięki czemu można uzyskać pełniejsze doznania podczas kąpieli. Niektóre wanny są również szersze lub dłuższe, aby łatwiej było się w nich wygodnie zmieścić. Są one droższe od standardowych wanien, zaczynają się od około 1000 zł, a czasem sięgają nawet kilku tysięcy.

Wanna w zabudowie
fot. pixabay

Wanny z hydromasażem

Wanny z hydromasażem wyposażone są w dysze, które zazwyczaj umieszczone są w miejscach zbliżonych do miejsc, w których znajdują się główne grupy mięśniowe osoby leżącej w wannie. Siła strumieni zapewnia masaż, który może być relaksujący i zmniejsza bóle u osób, które często borykają się z bólami mięśni i stawów. Wanny z hydromasażem kosztują więcej niż wanny standardowe i wanny z głębokim dnem. Ich ceny zaczynają się od około 1500 zł, a kosztują regularnie ponad 3000 zł.

Wanny powietrzne

Wanny powietrzne są podobne do wanien z hydromasażem, ale zamiast wystrzeliwać wodę z kilku strategicznie rozmieszczonych dysz, wystrzeliwują powietrze z wielu różnych dysz w sposób, który rozkłada ciśnienie na zewnątrz. Odczucie jest mniej skoncentrowane, co niektórzy uważają za bardziej relaksujące i przyjemne. Wanny powietrzne są zazwyczaj nieco droższe od wanien z hydromasażem, zaczynają się od około 1000 zł, a często kosztują od 3000 zł do 6000 zł.

Wanny wielofunkcyjne

Wszystkie te miłe i przyjemne opcje nie muszą być wykluczające się. Możesz znaleźć wanny z dyszami i wanny, które oferują zarówno hydromasaż, jak i technologię powietrzną. Jeśli czytając o różnych opcjach czujesz, że nie możesz wybrać tylko jednej. Poszukaj wanny wielofunkcyjnej, która oferuje wszystkie pożądane przez Ciebie funkcje. Oczywiście, dodanie większej liczby funkcji będzie oznaczać wyższe koszty. Bądź przygotowany na to, że zapłacisz więcej za wannę wielofunkcyjną w zależności od opcji, których szukasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here