Zakup odpowiednich okularów
fot. pixabay

Jak kupować okulary i nie dać się oszukać?

Siedemdziesiąt pięć procent z nas posiada wadę wzroku. Zgadza się, trzech na czterech z nas wymaga do pewnego stopnia korekcji wzroku. W tę statystykę wliczają się osoby, które są świadome swojej wady wzroku, ale również te, które nieświadomie mrużą oczy podczas czytania czy muszą oddalić książkę, aby komfortowo czytało się jej treść. Jeżeli się zastanowić to faktycznie z biegiem lat coraz więcej ludzi potrzebuje korekcji wzroku. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że wiele osób rodzi się ze słabym wzrokiem, wpływ wieku i utraty elastyczności skupienia oraz wzrost czasu spędzanego na gapieniu się w ekran!

Jak kupić odpowiednią parę okularów korekcyjnych dostosowaną swoich potrzeb i oczekiwań?

Typowe problemy, z jakimi borykają się ludzie poszukujący odpowiednich okularów, to:

 1. Koszt – okulary korekcyjne mogą kosztować bardzo dużo pieniędzy.
 2. Czas – znalezienie idealnej pary w uczciwej cenie może zająć dużo czasu, zwłaszcza jeśli szukasz konkretnego stylu w atrakcyjnej cenie. Wiele ludzi często rezygnuje i poddaje się przez zmęczenie poszukiwaniami, przez co przepłaca lub kupuje nieodpowiedni dla siebie model. Należy być cierpliwym.
 3. Kształt i model – jaki styl pasuje do kształtu Twojej twarzy i zawodu? Czy potrzebujesz dodatków i wielu par?

Aby zbadać wzrok i określi jego wadę (jeżeli taka występuje) musisz udać się do okulisty od którego otrzymujesz receptę. Następnie po zbadaniu wzroku z otrzymaną receptą musisz udać się do optyka, który dobierze ci odpowiednie szkła, a także pokaże dostępne do kupienia oprawki. Coraz częściej można spotkać się z taką opcją ONLINE.

Oto kilka skrótów i terminów wymienionych na recepcie, o których musisz pamiętać zamawiając okulary przez Internet:

 1. OD (Oculus Dexter) odnosi się do twojego prawego oka.
 2. OS (Oculus Sinister) odnosi się do lewego oka.
 3. SPH wskazuje ilość mocy soczewki, przypisaną do korekcji krótkowzroczności (-) lub dalekowzroczności (+).
 4. ADD (dla okularów dwuogniskowych) to dodatkowa moc powiększająca stosowana do dolnej części soczewek wieloogniskowych w celu korekcji prezbiopii.
 5. CYL (Cylinder) wskazuje moc soczewki dla astygmatyzmu.
 6. opisuje pozycjonowanie cylindrycznej mocy na soczewkach (wymagane w przypadku astygmatyzmu).

  Okulary do czytania
  fot. pixabay

Uwaga: po otrzymaniu recepty na okulary, nie będziesz mógł skorzystać z recepty na soczewki kontaktowe – te dwie rzeczy są różne.

Zakup odpowiednie oprawki

Sekret zamówienia idealnie dopasowanych okularów korekcyjnych przez Internet jest prosty – poznaj rozmiar swojej oprawki. Istnieją czynniki, które wpływają na wybór oprawek do okularów. Wybierz okulary, które pasują do kształtu Twojej twarzy.

Prawidłowe oprawki okularów oferują korzyści wykraczające poza wyraźniejsze widzenie – możliwość dopasowania do rysów twarzy i ogólnego wyglądu. Dzięki dobraniu odpowiednich oprawek możesz odjąć sobie lat, dodać szyku wpływać na swój wygląd za pomocą okularów.

Twarz ludzką można podzielić na kilka kategorii, tak aby pasowała do kilku ogólnych kształtów twarzy.

 1. Serce/Diament – charakteryzuje się mocnymi szerokimi kośćmi policzkowymi, większym czołem i wąską brodą. Znajdź parę okularów o podobnych kątach. Oprawki o okrągłym kształcie z szerszą górą niż dołem powinny tworzyć ładny kontrast.
 2. Okrągły – charakteryzuje się zaokrąglonym czołem i okrągłą twarzą. Wybierz oprawki które są szersze niż wyższe. Prostokątne oprawki dodają struktury, wydłużając twarz.
 3. Kwadrat – jeśli masz kwadratową twarz i szczękę, musisz złagodzić naturalną kanciastość twarzy. Miękkie, bardziej okrągłe oprawki równoważą ostre kąty twarzy.
 4. Owalne – godny pozazdroszczenia owalny kształt może dobrze wyglądać w każdych oprawkach. Najlepszym rozwiązaniem jest para symetrycznych okularów, o sztywnej konstrukcji, ale także miękkich z okrągłym dnem.

  Dobrze odpowiedni kształt oprawek swoich okularów
  fot. pixabay

Oprawki śmiało zamawiaj przez Interent. Możesz zamontować w nich szkła u każdego optyka za niewielką opłatą. Nie daj się skusić niskim cenom i promocjom u niesprawdzonych wykonawców, gdyż soczewki tak samo jak oprawki mogą ulec uszkodzeniom, a ich naprawa będzie wymagać dodatkowego wkładu pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here