Kup dopasowaną do łazienki kabinę prysznicową

0
1181

Kabina prysznicowa jest bardzo ważnym dodatkiem do łazienki, ponieważ nadaje jej przejrzysty, nowoczesny wygląd. Kabina jest często zaprojektowana tak, aby podkreślić inne elementy wyposażenia prysznica w łazience, takie jak deszczownica i zawór termostatyczny. Obecnie ludzie coraz częściej wybierają nowoczesne kabiny i brodziki zamiast bardziej tradycyjnych przesłon prysznicowych. Niezależnie od tego, czy projektujesz łazienkę od podstaw, czy remontujesz już tę wysłużoną, ważne jest, abyś przyjrzał się najlepszym dostępnym kabinom prysznicowym.

1. Co to jest kabina prysznicowa? Ile powinienem przeznaczyć na jej montaż w mojej łazience?

Kabina prysznicowa jest istotnym elementem decydującym o końcowym efekcie Twojej łazienki. To nie tylko element, który wyznacza wyraźne granice w łazience, ale również nadaje jej autentyczny styl. Podobnie rzecz wygląda z brodzikami – to minimalistyczna przestrzeń prysznicowa, która stanowi piękną stylizację, zwłaszcza we współczesnej łazience.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie rodzaje kabin prysznicowych występują w dwóch stylach – z ramą lub bez ramy. Kabina z ramą posiada metalową ramę wokół całej konstrukcji, łącznie z drzwiami. Kabina bezramowa posiada szklane panele o minimalnej grubości 9,5 mm bez metalowej ramy w żadnym miejscu, w tym na drzwiach. Metalowe zawiasy służą jednak do utrzymania drzwi w odpowiednim położeniu.

2. Różne rodzaje kabin prysznicowych

Kabiny narożne zaprojektowane są tak, aby pasowały do każdego rogu łazienki.
Trójstronne kabiny prysznicowe wykorzystują dwie boczne ściany dowolnego rogu łazienki i łączą je z dwoma panelami bocznymi oraz drzwiami prysznicowymi, tworząc w ten sposób pięciokątny kształt kabiny. Dwustronne kabiny prysznicowe wyposażone są w składane drzwi prysznicowe, które otwierają się i zamykają wewnątrz kabiny, co pozwala zaoszczędzić cenne miejsce.
Kabiny skrzydłowe wyposażone są w minimalistyczne drzwi prysznicowe na zawiasach, które zapewniają wrażenie otwartości i przestronności. Zawiasowe łączenia utrzymują drzwi prysznicowe w stabilnym położeniu.

3. Jaki typ kabiny prysznicowej jest najlepszy do małej łazienki lub łazienki z ograniczoną przestrzenią?

Otwarta, szklana kabina prysznicowa
fot. pixabay

Najlepszym rozwiązaniem do małej łazienki lub łazienki z ograniczoną przestrzenią będzie kabina narożna, która elegancko zaokrągli się w rogu łazienki. Taka kabina zajmuje niewiele miejsca i jest dostępna w różnych stylach drzwi prysznicowych i brodzików. Do mniejszych łazienek idealne są również kabiny prysznicowe typu dwudzielnego. Drzwi kabiny dzielą się na dwie części i bez wysiłku przesuwają na jedną stronę. Mechanizm ten pozwala zaoszczędzić miejsce, optymalizując funkcjonalność drzwi prysznicowych i nie ograniczając dostępnej przestrzeni pod prysznicem.

4. Jaki typ kabiny prysznicowej jest najlepszy do dużej łazienki?

Przeszkolna kabina prysznicowa w małej łazience
fot. pixabay

W przypadku dużej łazienki najlepszym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa na zawiasach. Drzwi na zawiasach wychodzą na dużą przestrzeń w łazience, zapewniając minimalistyczny wygląd. Taka kabina prysznicowa jest przyjemna w użyciu i odzwierciedla elegancką funkcjonalność, jaką można znaleźć w luksusowych spa.

Drugim najlepszym wyborem do dużej łazienki jest narożna kabina prysznicowa w kształcie odwróconego kwadrata. Ta kabina oferuje oszczędność miejsca, jaką daje standardowa kabina narożna, a także dodatkową zaletę w postaci dużej, „przesuniętej” powierzchni prysznicowej. Jeśli szukasz większej kabiny prysznicowej, która zapewni Ci luksusowe doznania pod prysznicem, to ta kabina z pewnością Cię nie zawiedzie.

5. Co muszę kupić razem z kabiną prysznicową?

Panele prysznicowe, zwane również listwami łazienkowymi lub panelami łazienkowymi, to wodoodporne systemy, które stanowią ekonomiczną alternatywę dla drogiej glazury. Panele prysznicowe zmieniają oblicze łazienki, a jednocześnie mogą być stosowane również w przypadku mniejszych łazienek.

Brodziki są istotnym elementem kabiny prysznicowej, ponieważ są podstawą wytrzymałej płyty podłogowej. Prawidłowa instalacja tego akcesorium zapewnia, że przepływ wody jest płynny i nie ma zastoju wody wewnątrz kabiny prysznicowej.

Odpływ prysznicowy to kluczowe wyposażenie prysznica w łazience. Jest on montowany w punkcie wyjścia z brodzika w celu odprowadzenia wody, dzięki czemu przestrzeń prysznicowa pozostaje sucha. Odpływy prysznicowe wyposażone są w zdejmowaną kratkę ułatwiającą czyszczenie i konserwację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here