Wanna wolnostojąca w nowoczesnym stylu
fot. pixabay

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie wanny

Już samo zapoznanie się z różnymi rodzajami dostępnych wanien przyprawia o zawrót głowy. Prawdopodobnie to uświadomiło użytkownikom, że mają wiele do przemyślenia przy wyborze właściwej wanny. Aby pomóc Ci w wyborze konkretnych cech, które sprawią, że wanna będzie pasować do Twojego domu, poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych czynników, o których należy pamiętać.

Kształt wanny

Kształt i rozmiar wanny będzie miał wpływ na to, czy będziesz się w niej dobrze czuł i czy będzie Ci wygodnie. Jeśli wanna będzie za krótka, nie będziesz mógł się w niej w pełni rozłożyć. Jeśli natomiast będzie zbyt długa, może Ci brakować możliwości oparcia stóp na przedniej części wanny.

Pojemność wanny

Wanna narożna
fot. pixabay

Głębokość wanny ma wpływ na ilość wody, jaką możesz w niej umieścić. Niektórzy klienci doceniają możliwość całkowitego zanurzenia się w wodzie, co jest możliwe tylko w przypadku wanien z hydromasażem. A to, jak dobrze izolowane są ściany wanny, będzie miało wpływ na to, jak długo kąpiel pozostanie gorąca.

Różni ludzie będą mieli różne preferencje, jeśli chodzi o określenie najlepszych wrażeń podczas kąpieli. Naprawdę zastanów się, jakie są Twoje własne preferencje. Ważne są także preferencje partnerów lub innych członków rodziny, którzy będą korzystać z wanny.

Opcja prysznica

Rodzaj wanny, którą wybierzesz, będzie również decydował o tym, czy będziesz mógł uwzględnić opcję prysznica. Niektóre łazienki są zaprojektowane tak, aby wanna i prysznic były oddzielone, co może być przydatne dla par o różnych preferencjach. Jednak połączenie wanny i prysznica w jednym miejscu pozwoli zaoszczędzić przestrzeń w łazience, jednocześnie dając Ci obie opcje. Zdecyduj, czy ważna jest dla Ciebie możliwość włączenia prysznica, który dzieli przestrzeń z wanną.

Rozmiar

Rozmiar jest jednym z najważniejszych czynników, które musisz wziąć pod uwagę podczas poszukiwań. Jeśli chcesz wstawić wannę do istniejącej lub już zaprojektowanej przestrzeni łazienkowej, łatwiej będzie Ci wybrać wannę, której wymiary będą pasować do dostępnego miejsca.

Jeśli przebudowujesz lub urządzasz nową łazienkę, możesz być bardziej wymagający w kwestii rozmiaru. Niezależnie od tego, czy jesteś wysoki i podoba Ci się pomysł na wannę, która jest szczególnie długa. A może próbujesz znaleźć sposób na dopasowanie wanny do małej przestrzeni, możesz znaleźć wannę odpowiadającą Twoim wymaganiom. Spędź trochę czasu przeglądając ofertę, aby poznać różne opcje rozmiarów.

Koszt

Podstawowa, standardowa wanna, która nie zawiera żadnych specjalnych funkcji i jest wykonana z akrylu lub włókna szklanego, zaczyna się od około 600 zł. Jeśli Twoim celem jest wydanie jak najmniejszej kwoty, to właśnie od tej kwoty zacznij poszukiwania wanny.

Jeśli podoba Ci się pomysł wanny z hydromasażem lub pneumatycznej, to cena waha się w przedziale 1500 – 3000 zł. Czasami bliżej 5000 zł i więcej za wannę wielofunkcyjną. Wanny o nietypowych kształtach i rozmiarach, będą regularnie kosztować więcej niż wanny standardowe. Czy to ze względu na wygodę, czy też w celu dopasowania do innej konfiguracji łazienki. Te, które są wykonane z materiałów szczególnie wysokiej jakości lub z materiałów estetycznych, takich jak miedź czy kamień, mogą być także bardzo drogie.

Im dalej od standardowych, podstawowych funkcji, stylu i materiałów, tym można spodziewać się większych wydatków.

Wanna w zabudowie o głębokim dnie
fot. pixabay

Ważne jest, aby pamiętać, że koszt samej wanny nie jest ostatecznym kosztem. Instalacja wanny może być nieco zbyt skomplikowana do samodzielnego montażu, więc jeśli nie jesteś profesjonalistą, będziesz musiał zatrudnić jednego z nich. Niektóre rodzaje wanien wymagają bardziej skomplikowanego procesu instalacji niż inne.

Podsumowując, określenie całkowitego kosztu wanny jest dość skomplikowane. Warto przed zakupem przeanalizować wszystkie wymagane elementy z wykonawcą, aby być świadomym, w co tak właściwie inwestujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here