Jednorazowe maszynki do golenia
fot. pixabay

Jak wybrać bezpieczną maszynkę do golenia

Na rynku jest kilka rodzajów bezpiecznych maszynek do golenia do wyboru, więc podjęcie decyzji, którą z nich kupić, może szybko stać się bardzo zniechęcającym zadaniem. Ale proces ten nie musi być skomplikowany. Oto podstawowe zasady, o których należy pamiętać przy wyborze pierwszej bezpiecznej maszynki do golenia

Stopień twardości

Dla początkującego najważniejszym aspektem jest wybór łagodnej, nieagresywnej maszynki. Stopień ostrości maszynki określa odstęp pomiędzy grzebieniem (dolną częścią główki maszynki) a główką (górną częścią), który z kolei decyduje o tym, jak bardzo widoczne jest ostrze. Im szersza szczelina, tym bardziej odsłonięte ostrze, tym ostrzejsza, bardziej agresywna staje się maszynka. Z ostrą maszynką do golenia trzeba być bardzo ostrożnym.

Ręczna maszynka do golenia z wymiennymi żyletkami
fot. pixabay

Waga

Ciężar maszynki do golenia jest ważnym czynnikiem przy jej wyborze. Cięższa brzytwa daje pewniejszą rękę podczas jej używania, dzięki czemu będziesz czuł się bezpieczniej, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący. Dzięki ciężarowi maszynka będzie lepiej działać, niż pod wpływem nacisku.

Długość rączki

Brzytwy występują w dwóch głównych długościach 80mm i 100mm. Długość nie ma wpływu na jakość golenia. Jest to raczej kwestia komfortu. To, którą z nich wybierzesz zależy od Twoich osobistych preferencji dotyczących tego, jak maszynka leży w Twojej dłoni.

Tekstura rączki

Wybieraj maszynki z teksturowaną rączką, która zapewnia dobry chwyt w każdej sytuacji, nawet gdy używasz olejku do golenia. Zapobiega to upuszczaniu maszynki do zlewu czy na podłogę.

Kształt nasadki

Jednorazowa maszynka do golenia
fot. pixabay

Wybierz maszynkę z wąską główką, która pozwoli Ci dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, na przykład kąta pod nosem. Zakrzywienie nasadki może również decydować o stopniu ostrości golenia. Większa krzywizna sprawia, że ostrze golarki jest ustawione pod kątem, co zapewnia łagodniejsze golenie.

Rodzaj brzytwy

Żyletki są powszechnie dostępne ze standardowym prostym ostrzem i stałą szczeliną pomiędzy ostrzami. Możesz jednak znaleźć maszynki regulowane, które pozwalają Ci samodzielnie kontrolować ilość odsłoniętego ostrza. Takie maszynki są dobrym wyborem, jeśli golisz różne partie ciała z różną grubością włosów, jeżeli chcesz stosować różną intensywność golenia przy pierwszym i drugim przejściu lub jeśli chcesz przejść od maszynki łagodnej do maszynki bardziej ostrej bez konieczności kupowania dwóch różnych maszynek.

Wydajność Twojej maszynki zależy również od rodzaju ostrza, jakiego używasz. Jest to bardzo logiczne: łagodna maszynka do golenia z łagodnym ostrzem będzie niezwykle łatwa w użyciu; łagodna maszynka do golenia w połączeniu z ostrym ostrzem będzie bezpieczna i skuteczna. Podobnie, agresywna maszynka do golenia z łagodnym ostrzem będzie idealna, jeśli wiesz, że masz gęste włosy i będziesz musiał używać maszynki z dużym odstępem pomiędzy górną i dolną częścią twarzy.

  1. Początkujący? Wybierz łagodną maszynkę do golenia z bezpiecznym ostrzem. Są one bardzo proste w użyciu i zapewnią Ci odpowiednie wrażenia. Preferujemy raczej typ z wygiętym prętem niż z prostym prętem, ponieważ przepuszcza on więcej włosów do ostrza, więc jest to typ, który najczęściej polecamy. Nie bez powodu są one standardem.
  2. Wrażliwa skóra? Wybierz łagodną maszynkę do golenia z falistym ostrzem.
  3. Cienkie włosy? Łagodna maszynka z falistym ostrzem doskonale sobie z tym poradzi.
  4. Grube, szorstkie włosy? Wybierz maszynkę z szerszą przerwą między główką a dolną częścią ostrza lub maszynkę regulowaną, która pozwoli Ci dostosować się do Twoich potrzeb.
  5. Masz silne lub chwiejne ręce? Łagodna maszynka do golenia z wygiętym w łuk ostrzem jest bardziej przyjazna i pozwala na nieco szybsze golenie lub użycie ciężkiej ręki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here