Membranowe głosniki
fot. pixabay

Zakupy w sklepach stacjonarnych kontra zakupy online

Istnieją pewne zalety i wady odwiedzania lokalnych sklepów z elektroniką i popularnych sklepów RTV i AGD w porównaniu do zakupów sprzętu online. Poniżej opisano zalety i wady tych rozwiązań, aby pomóc Ci zdecydować, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze. Rozważ wszystkie za i przeciw i wybierz opcję, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Zakup głośników w sklepie stacjonarnym

Zalety

Po pierwsze, sklepy stacjonarne mają jedną oczywistą zaletę: możesz od razu dotknąć i usłyszeć produkty, które Cię interesują. Kolejnym plusem jest możliwość przetestowania wielu kombinacji głośników i elektroniki z osobą na miejscu, która zajmie się wszystkimi przełączeniami. Jest to bardzo pomocne, zwłaszcza jeżeli planujesz zakup głośników do swojego stanowiska komputerowego. Specjaliści w sklepach stacjonarnych mogą pomóc Ci skonfigurować głośniki w taki sposób, aby idealnie zgrywały się z Twoim monitorem, a nawet myszką i klawiaturą. Podświetlane sprzęty mogą pulsować w rytm muzyki. Inną często pomijaną kwestią jest to, że wielu producentów głośników nie sprzedaje swoich głośników online, więc jedyną opcją jest udanie się do autoryzowanego sprzedawcy. Tego typu urządzenia często są najwyższej klasy i jakości. Dodatkowo, chyba najbardziej istotna kwestią jest to, że jeśli zdecydujesz, że nie podobają Ci się głośniki, które wybrałeś, możesz od razu dokonać zwrotu lub wymiany.

Stanowisko komputerowe z głośnikami najwyższej jakości
fot. pixabay

Wady

Z drugiej strony, zakup głośników to bardzo subiektywna, osobista decyzja i nie należy się z nią spieszyć. Nie potrzebujesz, aby ktoś wciskał Ci na siłę jakiś sprzęt, zanim sam nie będziesz pewien, że jesteś na niego zdecydowany. Ponadto sklep, do którego wchodzisz i wszystkie wysyłki towarów do i z niego powodują nieuniknione koszty ogólne. Często te koszty są przenoszone na klienta poprzez wyższe marże, dlatego produkty, które oglądamy mogą być droższe. To też jest odpowiedź na to z czego wynika wyższa cena produktów w sklepach stacjonarnych. Internetowy sklep z elektroniką nie ponosi dodatkowych kosztów wynikających z utrzymania sklepu stacjonarnego.

Dodatkowo, salony audio są zaprojektowane tak, aby zapewnić jak najlepsze brzmienie. Sprzedawcy stosują odpowiednie zabiegi w pomieszczeniach i precyzyjną konfigurację, aby demonstrowany przez nich sprzęt brzmiał niesamowicie. Chociaż nie ma w tym ogólnie nic złego, większość ludzi nie jest w stanie zduplikować takiego układu w domu, więc to, co usłyszysz w sklepie często okazuje się być zupełnie inne od tego, co usłyszysz w domu.

Zakup głośników w sklepie online

Zalety

Nie trudno sobie wyobrazić, że pierwszą myślą w przypadku proponowania zakupu głośników przez Internet jest to w jaki sposób można kupować głośniki wcześniej nie słyszeć ich brzemienia? A jednak branża internetowych sklepów z elektroniką, w tym właśnie z głośnikami kwitnie. Dlaczego? Po pierwsze, internetowi sprzedawcy głośników obiecują wysokiej jakości urządzenia w przystępnych cenach. Cena tych samych głośników ze sklepu internetowego, w porównaniu do ceny ze sklepu stacjonarnego może diametralnie się różnić. Sklepy internetowe mają mniejsze koszty ogólne i wysyłają swoje towary bezpośrednio do klientów. Duża oszczędność to przekonujący argument, jednak ludzie wciąż chcą usłyszeć swoje głośniki, zanim się na nie zdecydują. Dlatego właśnie wiele firm oferuje darmową wysyłkę zwrotną, jeśli zdecydujesz, że produkt nie jest dla Ciebie.

Zestaw głośników komputerowych
fot. pixabay

Wady

Minusem kupowania w Internecie jest czas realizacji zamówienia. Musisz poczekać, aż głośniki dotrą do Ciebie, a jeśli konieczny jest zwrot lub wymiana, czeka się jeszcze dłużej. Ponadto, ponieważ głośniki zostaną przekazane w pracowite ręce kurierów, istnieje możliwość, że zostaną one uszkodzone w transporcie – w tym przypadku również trzeba będzie więcej czekać.

Dodajmy do tego fakt, że wiele z tych firm jest wciąż całkiem nowych i nie są one tak rozpoznawalne jak głośniki, które istnieją od lat 60-tych. Jeśli jesteś skłonny do przygód i cierpliwości, zakupy głośników online mogą być świetną okazją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here