Kafelki kamienne do łazienki
fot. pixabay

Jakie niestandardowe płytki łazienkowe możemy kupić?

Płytki z kamienia naturalnego

Płytki kamienne
fot. pixabay

Jeśli wolisz bardziej naturalny, neutralny wygląd, kamień naturalny może być doskonałym wyborem dla Twojej łazienki. Są one świetna alternatywą dla płytek ceramicznych. Wyglądem mogą przypominać beton. Wykonane z kamienia naturalnego, wykończone i uszczelnione, aby były odporne na plamy, wilgoć i pleśń, płytki kamienne mają piękny wygląd, który nie może być zignorowany.

Płytki z kamienia naturalnego mają wiele korzystnych cech dla Twojej łazienki.

Cechy charakterystyczne płytek z kamienia naturalnego

  • Naturalny materiał: Neutralny, naturalny styl preferowany przez miłośników tradycyjnego, nowoczesnego i współczesnego wystroju.
  • Piękne wzory: Naturalna struktura wzorów kamienia jest dobrze zachowana, nadając Twojemu pomieszczeniu niepowtarzalny wygląd.
  • Trwałość: Kamień jest naturalnie trwały, niezależnie od tego, czy jest używany do podłóg, czy na ścianach. Płytki utrzymają umywalkę.
  • Różnorodność: Płytki z kamienia naturalnego występują w wielu materiałach: marmur, trawertyn, kwarc, granit, łupek, wapień i piaskowiec. Nie wszystkie z nich są odpowiednie do łazienki – skonsultuj się z ekspertem przy dokonywaniu tego wyboru. Taka różnorodność pozwala na znalezienie płytek do wszechstronnego zastosowania. Zabudowania wanny, czy umieszczenia ich w kabinie prysznicowej.

Planowanie zakupu płytek z kamienia naturalnego

Jeżeli wybrałeś drogę kamienia naturalnego, musisz odpowiednio zaplanować swój zakup. Pierwszym krokiem jest posiadanie generalnego pomysłu na kolor i wzornictwo, które preferujesz.

Granit i steatyt są doskonałym wyborem do łazienki, ponieważ są znacznie mniej porowate niż inne kamienie, takie jak marmur czy łupek. Jednakże każdy kamień będzie wymagał przynajmniej odrobiny konserwacji i czyszczenia.

Płytka kamienna dostępna jest w postaci kwadratów lub prostokątów, zazwyczaj sprzedawanych za metr kwadratowy. Marmur i granit są sprzedawane na wyższym szczeblu cenowym; w przypadku tańszych wyborów należy zdecydować się na trawertyn.

Montaż płytek kamiennych

Profesjonalny montaż płytek w łazience
fot. pixabay

Płytki kamienne mogą być montowane z fugą lub bez niej. Możesz chcieć skonsultować się z ekspertem i upewnić się, że prawidłowo układasz swój kamień, ponieważ nie wszystkie typy kamienia są montowane w ten sam sposób.

Czyszczenie płytek kamiennych

Każdy kamień będzie potrzebował innego rodzaju procedury czyszczenia. Bardziej porowate kamienie, takie jak marmur lub steatyt, wymagają regularnego traktowania impregnatem, aby zachować ich odporność na plamy i wilgoć. Aby upewnić się, że używasz właściwego rodzaju środka czyszczącego, skonsultuj się z fachowcem; niektóre środki czyszczące mogą uszkodzić kamienne powierzchnie.

Płytki szklane i porcelanowe

Najlepszą rzeczą w płytkach szklanych i porcelanowych jest ich cena. Dla osób z niskim budżetem i designerskimi upodobaniami, płytki szklane i porcelanowe mogą być najlepszym wyborem.
Szkło i porcelana występują w różnych stylach, kolorach i fakturach. Są one tak wszechstronne, jak i piękne, są idealne do wilgotnych warunków w łazience.

Charakterystyka porcelany i płytek ceramicznych

  • Przystępne cenowo: Nie rozbijesz banku z tych płytek.
  • Uniwersalny styl: Wszystkie style wystroju będą dobrze wyglądać z porcelaną. Tradycyjne, rustykalne, nowoczesne, współczesne, eklektyczne, azjatyckie, itp. mogą korzystać z wyglądu porcelany i szkła.
  • Świetnie nadaje się do łazienki: Porcelana i szkło są odporne na wilgoć, plamy i zadrapania.

Planowanie zakupów płytek porcelanowych lub szklanych

Jak zawsze, zacznij od wyboru stylu i kolorów. Zaletą porcelany i szkła jest to, że są one dostępne w wielu różnych stylach, od biało-marmurowych do ciemnych i nastrojowych.

Montaż płytek porcelanowych lub ceramicznych

Instalacja nowo zakupionych płytek jest łatwa, ale łatwo też zrobić to źle. Upewnij się, że wiesz, jak prawidłowo zainstalować porcelanową lub szklaną płytkę. Czasami warto zainwestować w pomoc, jeśli chcesz zmaksymalizować swoją inwestycję.

Czyszczenie płytek porcelanowych lub ceramicznych

Czyszczenie porcelanowych i szklanych płytek jest łatwe. Jednak środki czyszczące i techniki będą się różnić w zależności od tego, czy materiał jest szkliwiony czy nieszkliwiony, dlatego upewnij się, który z nich wybierzesz z wyprzedzeniem.

Wszystko o płytkach

Różne rodzaje płytek są dostępne w różnych cenach i mają różne style. Jeśli lubisz różnorodność i kolor to płytki ceramiczne są idealne dla Ciebie; miłośnicy luksusu i naturalnych materiałów pokochają kamień naturalny; osoby o ograniczonym budżecie docenią trwałość szkła i porcelany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here