blender

Podczas gdy niektórzy powiedzieliby, że blender kuchenny nie jest niezbędnym narzędziem kuchennym, inni mocno opierają się na swoim blenderze i bez niego byliby zupełnie zagubieni. Blender kuchenny może sprawić, że przygotowywanie posiłków będzie bardziej efektywne, co pozwoli zaoszczędzić czas w kuchni. A kiedy już zaczniesz używać blendera, będziesz sięgać po niego częściej do różnych zadań. Kupno blendera kuchennego brzmi jak proste zadanie, ale z uwagi na różne rodzaje i dostępne funkcje, trzeba się trochę zastanowić, aby upewnić się, że kupno urządzenia spełnia Twoje potrzeby.

Rodzaje blenderów

Istnieje dość duża różnorodność blenderów dostępnych do kupienia, niektóre z podstawowymi funkcjami, podczas gdy inne mogą przetwarzać twarde pokarmy lub przygotowywać zupę. Blendery słoikowe są najbardziej popularne z właściwości, wydajności i ceny, które różnią się w zależności od mocy, funkcji i projektu ostrza. Wielofunkcyjne blendery są bardziej wszechstronne, jednak kosztowne. Blendery ręczne lub zanurzeniowe mają zwykle podstawowe funkcje przecierania, mieszania i miksowania, chyba że są wyposażone w nasadkę do rozdrabniania lub specjalne ostrza. Większość blenderów ręcznych jest elektryczna, ale modele bezprzewodowe dodają kolejny poziom wygody do tego narzędzia kuchennego. Blendery personalne mają różne funkcje.

Jakich funkcji blendera szukasz?

Jeśli chcesz blendera głównie do robienia smoothie i mrożonych napojów, wybierz taki o mocy co najmniej 500 W i z ostrzem do kruszenia lodu. Blendery z ostrzem do kruszenia lodu są dostępne w modelach pełnowymiarowych lub blenderach osobistych o mniejszej mocy. Do siekania/rozdrabniania potrzebujesz urządzenia z ostrzem do siekania i funkcjami przetwarzania. Inaczej, standardowy blender zazwyczaj będzie odpowiedni dla większości zadań mieszania, puree, mieszania i miksowania.

Cechy blendera – pojemnik

Ponieważ blendery różnią się pojemnością, wybierz taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Pojemniki są szklane lub plastikowe, przy czym modele wyższej klasy są zazwyczaj szklane, a blendery budżetowe wyposażone są w plastikowe pojemniki. Osobiste blendery zazwyczaj mają plastikowe kubki. Istnieje mieszanka, jeśli chodzi o projekt końcówki. Dla najlepszego nalewania, wybierz blender z wyraźną zakrzywioną końcówką do nalewania. Te z płaską konstrukcją sprawiają, że nalewanie jest utrudnione i niechlujne.

Cechy blendera zanurzeniowego lub ręcznego

Blendery zanurzeniowe lub ręczne różnią się od blenderów słoikowych. Często określane jako blendery kijowe, oferują wygodę blendowania, puree i mieszania bezpośrednio w misce lub gorącym garnku na kuchence. Dzięki mniejszej stopie ostrza, łatwiej poradzą sobie z niewielkimi porcjami. Są niewielkie i łatwo je przechowywać w szufladzie, a niektóre modele mają poręczne stojaki ścienne. Dostępne w wersji elektrycznej lub bezprzewodowej są idealne do przecierania gotowanych potraw, kremowania zup, miksowania napojów i innych zastosowań. Niektóre modele ręczne mają rozszerzone funkcje, takie jak kruszenie lodu lub zawierają akcesoria do siekania.

Porównaj ceny

Im więcej funkcji, a nie obrotów ma blender, tym wyższy jest jego koszt. Zdecyduj najpierw, jaki typ blendera potrzebujesz, a następnie poszukaj funkcji, które są dla Ciebie najważniejsze. Rozważ również zalety niektórych akcesoriów, które mogą pomóc zaoszczędzić na późniejszym zakupie innego urządzenia. Blendery ręczne lub zanurzeniowe są dostępne w wersji przewodowej lub bezprzewodowej, z akcesoriami do siekania lub bez nich.

Więcej porad dotyczących urządzeń

Co należy zrobić, jeśli zakupione urządzenie nie spełnia oczekiwań lub ma wadę? Te wskazówki wyjaśnią, dlaczego producent musi wiedzieć o problemach z zakupem. Chcesz pozbyć się niepotrzebnych urządzeń? Istnieją opcje aby uniknąć tego typu problemów. Warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia w sklepie. Wiele firm oferuje właśnie takie usługi. W niektórych przypadkach, koszt może być wysoki, jednak w dłuższej perspektywę ubezpieczenie urządzenia może okazać się bardzo przydatne. Kupując inne urządzenia można skorzystać z katalogu wskazówek dotyczących zakupu urządzeń. Po zakupie pamiętaj, aby przeczytać instrukcję obsługi produktu w celu uzyskania wskazówek i instrukcji dotyczących konserwacji. Są tam nie bez powodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here